کد خبر : 313419
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۵
-

اهمیت توجه به نیروی انسانی برای موفقیت سازمان‌ها

اهمیت توجه به نیروی انسانی برای موفقیت سازمان‌ها

رییس جهاد دانشگاهی در سفر به استان البرز، در نشست صمیمانه با اعضای شاغل در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی از اهمیت توجه به نیروی انسانی برای موفقیت سازمان‌ها سخن گفت.

به گزارش عصرقائم، دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی صبح امروز (دوشنبه ۳۰ آبان ماه) در سفر یک‌روزه به استان البرز ضمن برگزاری نشست با مدیران واحدهای مستقر در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و آشنایی با برخی از پروژه‌های در دست اجرا در جمع اعضای شاغل در این مجتمع تحقیقاتی نیز حضور یافت و در یک نشست صمیمانه پذیرای سخنان آنها پیرامون مشکلات مختلف شد.

لزوم توجه ویژه به تجاری‌سازی طرح‌های پژوهشی

رییس جهاد دانشگاهی در این سفر که با همراهی دکتر محمدرضاپورعابدی، معاون پژوهش و فناوری، دکتر مهدی باصولی، معاون پشتیبانی و مدیریت منابع، امیر طهرانچی، مدیرکل حوزه ریاست و دکتر ابوالقاسم رئیسی، مدیرکل روابط عمومی این نهاد انجام گرفت، در جمع رواسای واحدها و پژوهشگاه‌های مستقر در این مجتمع گفت: تاکنون توفیقات و دستاوردهای خوبی در این نهاد به‌دست‌آمده است که باید با تبلیغات مناسب به مردم معرفی شوند.

دکتر مسلمی نائینی همچنین به اهمیت درآمدزایی توسط مراکز تحقیقاتی در کنار انجام کار پژوهشی اشاره کرد و گفت: باید به موضوع تجاری‌سازی تحقیقات توجه ویژه‌ای شود و جزء اولویت‌ها قرار گیرد

اهمیت توجه به نیروی انسانی برای موفقیت سازمان‌ها

رییس جهاد دانشگاهی در ادامه نشست صمیمانه‌ای را با اعضای شاغل در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی برگزار کرد. در این نشست که با حضور اعضای شاغل در واحدهای مختلف مستقر در مرکز تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی برگزار شد، مواردی چون مشکلات کمبود حقوق، مزایا، خدمات رفاهی، تبدیل وضعیت و ارتقا، قراردادهای کار، تسهیلات مالی، تعاونی مسکن و مصرف و… مطرح شد.

مشکلات بودجه‌ای طرح‌های فناورانه و پژوهشی و سختی کار فعالان در آزمایشگاه و پژوهشگران فعال در این مرکز تحقیقاتی از دیگر موارد مطرح‌شده در این نشست صمیمانه بود.

در پاسخ به موارد مطرح‌شده، رییس جهاد دانشگاهی از اهمیت توجه به نیروی انسانی برای موفقیت سازمان‌ها سخن گفت و دستور پیگیری مشکلات طرح‌شده را داد.

دکتر مسلمی نائینی با تأکید بر اینکه از برگزاری این‌گونه نشست‌های صمیمانه و بیان شفاف و صریح مشکلات استقبال می‌کنم گفت: در نظر دارم در سفرهای استانی و بازدید از واحدهای سازمانی از نزدیک با مشکلات اعضا آشنا شوم.

همچنین در جلسه فوق با موافقت رییس جهاد دانشگاهی مبالغی برای حل برخی از مشکلات مطرح‌شده تخصیص داده شد.

توسعه خدمات رفاهی و مالی اعضای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی

دکتر باصولی، معاون پشتیبانی و امور منابع جهاد دانشگاهی نیز در سخنانی با ارائه توضیحاتی پیرامون ابهامات مطرح‌شده، از راه‌اندازی نظام پیشنهادها سخن گفت و افزود: در حال حاضر از طریق اداره کل روابط عمومی امکان دریافت نظرات وجود دارد و در آینده نزدیک به‌صورت الکترونیک از طریق سامانه نرم نگاران نیز امکان دریافت پیشنهادات فراهم خواهد شد.

ترمیم حقوق اعضا با دریافتی پائین، توسعه خدمات رفاهی و تسهیلات مالی برای اعضای واحدهای سازمانی سراسر کشور، حل مشکل استخدام و تبدیل وضعیت و پیگیری دیگر مشکلات مطرح‌شده ازجمله نکاتی بود که توسط معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاددانشگاهی در نشست مطرح شد.

منحصربه‌فرد بودن اکوسیستم مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی

معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی نیز در سخنانی بابیان اینکه اکوسیستمی که در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی گرد هم آمده‌اند در نوع خود در کشور منحصربه‌فرد است گفت: باید از این ظرفیت منحصربه‌فرد استفاده بیشتری داشته باشیم.

دکتر پورعابدی نیز در این نشست به ارائه توضیحاتی پیرامون نحوه تخصیص بودجه‌های پژوهشی و طرح‌های فناورانه پرداخت.

این مجتمع ویترین جهاددانشگاهی است

مهندس مهدی عباسی، رییس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی نیز در ابتدای این نشست به ارائه گزارشی از واحدهای مستقر در این مجتمع تحقیقاتی و پارک علم و فناوری البرز پرداخت و گفت: این مجتمع به‌نوعی ویترین جهاد دانشگاهی به شمار می‌رود و به همین دلیل لازم است تا توجه بیشتری به آن شود.

 اهمیت توجه به نیروی انسانی برای موفقیت سازمان‌ها
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

یک + 16 =