کد خبر : 303677
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۵
-

حرکت مقتدرانه ایران برای شکستن هیمنه قدرت پوشالی استکبار

حرکت مقتدرانه ایران برای شکستن هیمنه قدرت پوشالی استکبار

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه همواره در دهه‌های متوالی،کشورهای سلطه‌گر با ایجاد ارعاب، کشورهای دیگر را به تبعیت از خود وادار می‌کردند؛ گفت: تا قبل از انقلاب اسلامی، ترس و وحشت در تمام دنیا فراگیر بود اما این مسئله توسط جمهوری اسلامی تغییر کرد و هیچ کشوری در بلوک‌های شرق و غرب از گذشته به امروز، جرأت چنین کاری را نداشت.

به گزارش عصرقائم، امیر سادات‌‌کرمی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ در تحلیل موضع ایران در برابر تهدیدهای اخیر دشمنان جمهوری اسلامی، اظهار کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری تا قبل از انقلاب اسلامی، مهندسی دنیا به این شکل بود که کشورهای جهان به دو قسمت سلطه‌گر و سلطه‌پذیر تقسیم می‌شدند.

وی با بیان اینکه آن کشورهایی که سلطه‌پذیر بودند، علت تسلیم‌شدن‌، انفعال و تبعیت‌شان از کشورهای سلطه‌گر به چند عمل بر می‌گشت، افزود: یکی از مهم‌ترین عوامل شکل‌گیری کشورهای سلطه‌گر و سلطه‌پذیر، ایجاد ارعاب بود؛ در واقع کشورهای سلطه‌گر با ایجاد ارعاب، کشورهای دیگر را به تبعیت از خود وادار می‌کردند.

کارشناس مسائل سیاسی، خاطرنشان کرد: این ارعاب، کشتار و ترس و وحشتی که در جوامع مختلف ایجاد می‌شد، به‌نوعی این جامعه را در مقابل این کشورهای سلطه‌گر دچار انفعال می‌کرد.

این فعال سیاسی ادامه داد: اتفاقاتی که در الجزایر توسط فرانسوی‌ها در عصر معاصر رقم خورد، اتفاقاتی که در ویتنام توسط امریکا صورت گرفت و یا اتفاقاتی که در عراق، افغانستان و گروهک داعش رقم زد، همه و همه نشان می‌دهد که کشورهای سلطه‌گر برای تداوم این سلطه به مقوله و ابزاری به‌نام ارعاب نیاز دارند.

سادات‌‌کرمی بیان کرد: وقتی موضوع ترس در جامعه‌ای نسبت به قدرتی ایجاد شده باشد، جامعه نسبت به قیام علیه آن قدرت و به دست گرفتن اختیارات خود که به نوعی توسط یک قدرت نامشروع به دست گرفته شده است، منفعل خواهد بود و جرأت مقابله ندارد.

وی عنوان کرد: سوال این است که آن چیزی که می‌تواند به جامعه در چنین شرایطی قدرت و نیرو بدهد تا به این باور برسد که حرکتی را آغاز کند، شکستن ترس کذایی و حباب ارعاب در این جامعه است.

کارشناس مسائل سیاسی، تاکید کرد: انقلاب اسلامی این ارعاب و ترس را شکست و ما در قبل از انقلاب در گام نخست، با کمک امام راحل، وحشت، ترس و ارعابی را که در دل مردم از دژخیمان شاهنشاهی ایجاد شده بود را شکستیم و استبدادها را کنار زدند.

وی افزود: البته فرهنگ شهادت و جهاد نیز برای سرکوب کردن این ترس، ارعاب و انفعال در برابر کشورهای سلطه‌گر است.

سادات‌کرمی گفت: در گام بعدی باید سعی کنیم تا استبداد و استکبار بزرگ‌تری را که در دنیا حاکم است را نابود کنیم، چرا که تا قبل از انقلاب اسلامی، ترس و وحشت در تمام دنیا فراگیر بود اما این مسئله توسط جمهوری اسلامی تغییر کرد.

وی با بیان اینکه اتفاقات اخیر نشان داد که اگر نظام استکبار، ضربه‌ای بزند قطع به یقین ضربه شدیدتری خواهد خورد؛ تصریح کرد: در سه اتفاق اخیر که مورد نخست آن لغو توقیف کشتی ایران در یونان بود که ما در ازای یک کشتی دو کشتی را توقیف کردیم، دوم هک سامانه بورسی اسرائیل که توسط جریان انقلاب رقم خورد و در نهایت خبر کشته شدن فرمانده جوخه ترور موساد، آن هم در امن‌ترین نقطه عراق یعنی کنسولگری امریکا، خیلی برای آنان جای تأمل دارد.

کارشناس مسائل سیاسی، مطرح کرد: تمامی این دستاوردها توسط جبهه انقلاب و جریان مقاومت رقم خورد و به آن‌ها گوشزد کرد که وقتی شما یک مدافع حرم ما را به شهادت می‌رسانید دستی از جبهه مقاومت فردی را در سطح امنیتی بالاتری از شما را ترور خواهد کرد.

وی تاکید کرد: این اتفاقات نشان داد که امریکا، رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی دیگر آن ابوالهول سابق جهان نیستند و دیگر برای مردم دنیا وحشتناک نیستند و می‌شود زیر گوش این پهلوان پنبه ترسناک زد و پاسخی هم نگرفت.

سادات‌کرمی افزود: این اتفاقات را تنها جمهوری اسلامی در دنیا رقم زد و هیچ کشوری در بلوک‌های شرق و غرب از گذشته به امروز، جرأت چنین کاری را نداشت.

وی خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که ما طی چند سال اخیر به تصویر کشیدیم از دستگیری کاماندوهای دریایی انگلیسی و امریکایی گرفته تا زدن پایگاه‌های امریکایی‌های برای نخستین‌بار در دنیا و همین اتفاقات اخیر حاکی از حرکت مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران برای شکستن هیمنه قدرت پوشالی استکبار است.

کارشناس مسائل سیاسی،  گفت: تا زمانی که این هیمنه شکسته نشده بود با استفاده ابزاری از ارعاب و ترس، ملت‌ها و دولت‌های دنیا را به خدمت خود می‌گرفتند، در نتیجه اکنون شاهد هستیم که دیگر دنیا از امریکا نمی‌ترسد، امروز دیگر کشورهای منطقه از رژیم صهیونیستی نمی‌ترسند.

وی متذکر شد: امروز دیگر جبهه انقلاب و جریان مقاومت از این قدرت‌های پوشالی، واهمه‌ای ندارد و زمانی‌که ترس و وحشت از قدرت‌های پوشالی و استبداد و استکبار از بین برود، قطعا گام بعدی، قیام علیه آن و برانداز کردن آن قدرت شیطانی است.

سادات‌کرمی، یادآور شد: ما از ترس و وحشت استکبار نتیجه می‌گیریم که سرنگونی نظام استکبار نزدیک است.

حرکت مقتدرانه ایران برای شکستن هیمنه قدرت پوشالی استکبار/دنیا دیگر از امریکا نمی‌ترسد
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دو + 16 =