کد خبر : 291244
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
-

تاکید وزیر کشور بر مقابله با بسترهای فسادزا در شهرداری‌ها

تاکید وزیر کشور بر مقابله با بسترهای فسادزا در شهرداری‌ها

احمد وحیدی از عزم جدی وزارت کشور در ریشه‌یابی بسترهای فسادزا در شهرداریها خبر داد و تاکید کرد: در این راستا پیشگیری و مقابله با فساد در مدیریت شهری در اولویت قرار دارد.

به گزارش عصرقائم،  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی که در اولین جلسه شناسایی گلوگاه‌های فساد در شهرداری‌ها و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن سخن می‌گفت، افزود: در اسناد فرادست از جمله قانون اساسی، سیاست‌های کلی نظام، فرامین مقام معظم رهبری و احکام برنامه ششم توسعه کشور و سایر قوانین و مقررات موضوعی بر ضرورت و اهمیت رسیدگی به مساله فساد تاکید شده است.

وی در ادامه ضمن استماع گزارش سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در این خصوص با بیان اینکه یکی از سیاست‌های محوری دولت سیزدهم مقابله با فساد و پیشگیری از بروز زمینه‌ها و بسترهای فسادزا در کشور است، گفت: در این راستا شناسایی گلوگاه‌های فساد در مجموعه مدیریت شهری و روستایی با توجه به ارتباط مستمر شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و شوراها با مردم از جایگاه مهمی برخوردار است و در اولویت وزارت کشور و همچنین استانداری‌ها قرار دارد.

وزیر کشور ادامه داد: علیرغم وجود بسترها و زمینه‌های فسادزا در شهرداری‌ها، به دلیل کثرت و تنوع وظایف و ماموریت‌های محوله، در گام نخست با شناخت تمامی ابعاد و جنبه‌های موضوع باید نسبت به اولویت‌بندی حوزه‌های ماموریتی فسادزا در شهرداری‌ها اقدام کرد.

وحیدی افزود: همچنین با اولویت‌بندی ماموریت‌های شهرداری‌ها، تمرکز و برنامه‌ریزی در گام نخست بر حوزه شهرسازی و معماری و حوزه مالی و اقتصادی باید صورت گیرد و با احصاء دقیق زمینه‌ها و بسترهای فسادزا، اهتمام جدی برای اصلاح فرآیندها و رویه‌های حاکم انجام شود.

برا اساس این گزارش، اولین جلسه شناسایی گلوگاه‌های فساد در شهرداری‌ها و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن با حضور وزیر کشور و نمایندگان دستگاه‌های نظارتی و قضایی ذی‌ربط برگزار و در ابتدا گزارشی از سوی مدیران سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور پیرامون موضوع و راهبردهای پاسخگویی و شفافیت و رسیدن به شهرداری‌های شیشه‌ای ارائه گردید که بیان‌کننده شناخت ابعاد و زوایای موضوع و چگونگی رسیدگی به آن بود.

در پایان پس از بحث و تبادل نظر اعضای جلسه مقرر شد گزارش پایه تهیه شده، برای اعضای حاضر در جلسه ارسال و ظرف مدت دو هفته با اخد پیشنهادات نسبت به تکمیل آن و تنظیم گزارش نهایی اقدام شود.

تاکید وزیر کشور بر مقابله با بسترهای فسادزا در شهرداری‌ها
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

یازده − 7 =