کد خبر : 310714
تاریخ انتشار : شنبه 22 اکتبر 2022 - 9:05
-

امروز، آخرین مهلت ثبت نام ۲ وام دانشجویی

امروز، آخرین مهلت ثبت نام ۲ وام دانشجویی

مهلت ثبت نام متقاضیان “وام ضروری” و “وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل” دانشگاه علوم پزشکی تهران امروز شنبه ۳۰ مهرماه پایان می‌یابد.

به گزارش عصرقائم، دانشجویانی که متقاضی دریافت وام ضروری در سال جاری هستند، تا آخر وقت امروز شنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۱ مهلت دارند با مراجعه به سامانه صندوق رفاه دانشجویان به نشانی https://portal.srd.ir/ درخواست خود را ثبت کنند.

وام ضروری به دانشجویان دوره روزانه که با مشکل مالی روبرو می‌شوند پس از گذشت یک نیمسال از شروع تحصیل و یک نوبت در طول تحصیل پرداخت می‌شود.

این وام برای مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای، در یک نوبت در طول تحصیلی و به مبلغ ۲۵ میلیون ریال اعطا می‌شود و دانشجویان مقاطع دکتری تخصصی و دکترای پژوهشی (Ph.D) و دستیاران تخصصی نیز در یک نوبت در طول تحصیل می‌توانند به مبلع ۴۰ میلیون ریال ازاین وام بهره‌مند شوند.

جزئیات ثبت‌نام وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشجویان متاهلی که متقاضی دریافت وام مسکن در سال جاری هستند، تا آخر وقت امروز شنبه ۳۰ مهر ماه می‌توانند با مراجعه به پرتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان نسبت به ثبت دریافت وام خود اقدام کنند.

دانشجویان می‌بایست پس از ثبت‌ درخواست در پرتال صندوق رفاه، پرینت درخواست و سایر مدارک مورد نیاز شامل تعهد محضری و ۲ ضامن معتبر (کارمند رسمی یا پیمانی دولت، کاسب دارای جواز کسب یا بازنشسته تامین اجتماعی)، اجاره‌نامه دارای کدرهگیری و شماره حساب فعال در بانک تجارت را به دانشکده محل تحصیل خود تحویل دهند.

به گزارش ایسنا، وام‌های دانشجویی به ۵ دسته “تحصیلی”، “ودیعه مسکن متاهلی”، “شهریه”، “بند ج تبصره ۹ قانون بودجه کل کشور” و “تغذیه” طبقه‌بندی می‌شوند.

میزان وام تحصیلی دانشجویان در سال تحصیلی قبل در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی پیوسته معادل یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان بود که برای سال تحصیلی آینده مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

وام تحصیلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی‌ارشد پیوسته، کارشناسی‌ارشد ناپیوسته و دکترای حرفه‌ای در سال تحصیلی گذشته معادل یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان بود. در حال حاضر، مبلغ این وام در سال تحصیلی پیش رو، ۳ میلیون تومان درنظر گرفته شده است. همچنین دانشجویان دکتری تخصصی پیوسته و ناپیوسته مبلغ ۶ میلیون تومان نیز در سال  تحصیلی گذشته برای وام تحصیلی دریافت می‌کردند. وام این گروه از دانشجویان با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی به مبلغ ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان  در سال تحصیلی جدید رسیده است.

وام مسکن متاهلی دانشجویان به ۳ گروه “شهر تهران”، “کلان‌شهرها” و “سایر شهرها” تقسیم می‌شود، در سال تحصیلی گذشته، میزان وام مسکن در پایتخت معادل ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. در سال تحصیلی جدید، این مبلغ معادل ۳۵ میلیون تومان است. وام مسکن متاهلی در کلان‌شهرهای ایران برای سال تحصیلی گذشته معادل ۲۶ میلیون تومان بود؛ مبلغ این وام در سال تحصیلی جدید ۳۰ میلیون تومان است.

همچنین مبلغ این وام در سایر شهرهای ایران در سال گذشته تحصیلی، مبلغ ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود که با افزایش ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی معادل ۲۵ میلیون تومان برای سال تحصیلی جدید است.

میزان وام شهریه در سال گذشته تحصیلی برای مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و کارشناسی‌ناپیوسته معادل ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود. این مبلغ در سال تحصیلی جدید معادل ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان درنظر گرفته شده است.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی‌ارشد پیوسته، کارشناسی‌ارشد ناپیوسته و دکتری حرفه‌ای در سال تحصیلی گذشته به میزان ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود. این مبلغ در سال تحصیلی پیش رو با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی به مرز ۳ میلیون تومان رسیده است. همچنین مبلغ وام شهریه دانشجویان دکتری تخصصی پیوسته و ناپیوسته در سال گذشته تحصیلی معادل ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. این مبلغ در سال تحصیلی جدید ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

وام “بند ج تبصره ۹ قانون بودجه کشور” نیز ویژه دانشجویانی است که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کشور قرار دارند.

امروز، آخرین مهلت ثبت نام ۲ وام دانشجویی

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

19 + 12 =