کد خبر : 316481
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵
-

ویژگی‌های کارت ویزیت خوب

ویژگی‌های کارت ویزیت خوب

در دنیای تجارت مدرن امروزی اکثر فرآیندها از ارسال نامه گرفته تا شرکت در کنفرانس و جلسات به صورت دیجیتالی انجام می‌شود. با این حال در میان طیف وسیع پیشرفت‌های فناوری، کارت ویزیت همچنان جزئی مؤثر و کلیدی برای کسب و کارهای مختلف است و حتی در دنیای دیجیتال مارکتینگ نیز جایگاه ویژه‌ای به خود اختصاص داده است.

به گزارش عصرقائم، به نقل از ایران طرح، برای آشنایی بیشتر با انواع کارت ویزیت و تأثیر آن در توسعه برندتان، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تأثیر کارت ویزیت در جذب مشتری و برندینگ

استفاده از کارت ویزیت دارای تاریخ نسبتاً طولانی است و دلیل خوبی نیز پشت این عملکرد وجود دارد. در واقع کارت‌های ویزیت به عنوان یک ابزار اساسی در بازاریابی شناخته می‌شوند و در رونق اقتصادی برندهای مختلف، نقش بسیار مهمی دارند. در واقع طی سال‌های طولانی، فعالان حوزه بازاریابی دریافتند که هیچ اتوماسیونی نمی‌تواند جایگزین یک کارت ویزیت مؤثر شود، چرا که این ابزار کاربردی می‌تواند پنجره‌ای برای کیفیت محصولات یا خدمات برند موردنظر باشد؛ به طوری که طبق بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده، چیزی حدود ۷۰ درصد مشتریان یک برند در نگاه اجمالی، عملکرد شرکت را بر اساس ویژگی‌های کارت ویزیت آن برند مورد ارزیابی قرار می‌دهند. در ادامه می‌توانید نمونه‌هایی از دلایل اهمیت کارت‌های ویزیت را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید:

 • سهولت استفاده

کارت‌های ویزیت از این لحاظ مورد توجه قرار می‌گیرند که می‌توانند به طور مؤثر، اطلاعات تماس را به کاربران و مخاطبان ارائه دهند. در واقع با استفاده از راه‌های ارتباطی درج شده روی کارت ویزیت، افراد می‌توانند به سادگی در مواقعی که به محصول یا خدمات شما نیاز دارند، به شما دسترسی پیدا کنند.

 • اعتبار و اصالت

جلب اعتماد مخاطب، امری ضروری برای کسب و کار شماست؛ این ساز و کار در مواقعی که شما از کارت‌های ویزیت به درستی استفاده کنید، می‌تواند بسیار مؤثر واقع شود. در واقع کارت ویزیت را می‌توانند ابزار فیزیکی یا الکترونیکی قدرتمندی دانست که مخاطب را با کسب و کار شما ارتباط می‌دهد. علاوه بر این شما برای اثبات اعتبار و حرفه خود می‌توانید از این طریق مخاطب را از اصالت کسب و کار خود مطمئن کنید.

 • ابزار قدرتمند و مناسب برای بازاریابی

کارت ویزیت موبایل، کامپیوتر یا املاک، در هر حوزه‌ای که فعالیت داشته باشید با استفاده از این ابزار کاربردی می‌توانید سرنخ‌هایی برای مخاطبان خود ایجاد کنید تا به استفاده از خدمات شما تشویق شوند. در واقع کارت‌های ویزیت می‌توانند تضمینی برای ایجاد فرصت ارتباط‌های تجاری میان مشتریان و کارکنان باشند.

 • بدون نیاز به اینترنت

داشتن وب سایت و فعالیت اینترنتی در حوزه کسب کار می‌توانید تأثیر چشمگیر بر روند بازاریابی برند شما داشته باشد؛ با این وجود، این فرآیند ملزم به تخصص و رعایت نکات حرفه‌ای و همچنین سرمایه‌های نسبتاً بالایی است. در نقطه مقابل، کارت‌های ویزیت وابستگی به فضای مجازی نداشته و به راحتی و با استفاده از یک شماره تلفن، پل ارتباطی میان شما و مخاطب ایجاد می‌کند.

در انتخاب و طراحی کارت ویزیت باید به چه نکاتی توجه کرد؟

طراحی کارت ویزیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و می‌تواند تعیین‌کننده موفقیت یا شکست شما در بازاریابی باشد. در واقع شما باید اندازه، ابعاد، چیدمان و تمام عناصر کارت ویزیت فاکتورهای مهمی هستند که اگر قصد دارید مشتری و مخاطب را تحت تأثیر قرار دهید، باید توجه ویژه‌ای را روی آن‌ها متمرکز کنید. در واقع کارت ویزیت از عناصر مختلفی تشکیل شده است که با کنار هم قرار گرفتن، ظاهری ایده‌آل و چشم‌نواز برای تبلیغ برند ایجاد می‌کنند. در اینجا می‌توانید مواردی از نکات مهم برای طراحی کارت ویزیت کاربردی و تأثیرگذار را مورد بررسی قرار دهید:

کارت ویزیت فروشگاه موبایل

 • شما نباید صرفاً بر عناصر گرافیکی و متنی که قصد دارید در کارت ویزیت قرار دهید، تمرکز کنید. در واقع باید فضایی مناسب برای ایجاد تعادل و انتقال پیام خود به مخاطب ایجاد کرده و برای هر عنصر، فضای مناسبی را انتخاب کنید.
 • لوگوی شرکت را می‌توان به عنوان مهم‌ترین عنصر بصری برند دانست، بنابراین مهم است که حداکثر مزایای آن بهره‌مند شوید. بنابراین لوگو را باید به گونه‌ای طراحی کرده و در ترکیب کارت ویزیت برند خود قرار دهید که فضایی حرفه‌ای و در عین حال قابل اعتماد ایجاد کند.
 • در کنار لوگو، نام شرکت یا کسب و کار نیز می‌تواند مهم‌ترین بخش از اطلاعات کارت ویزیت املاک، کمپانی، خدمات و… باشد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که فضای اطراف آن به خوبی آزاد شده و نام برند برجسته باشد.
 • شما باید شعار مناسبی برای بیان آنچه برند شما به مخاطبان ارائه می‌دهد و ویژگی که شما را از رقبا متمایز می‌کند را در حداکثر ۶ کلمه، انتخاب کرده و در کارت ویزیت قرار دهید. بهتر است که شعار واضح، حرفه‌ای و متمرکز بر خدمات اصلی برند شما باشد.
 • نام و عنوان شغلی خود را به طور برجسته در کارت ویزیت قرار دهید تا افراد به خوبی به آن توجه کرده و برای ارتباط شخصی با کسب و کار شما، به خاطر بسپارند.
 • وب سایت و جزئیات تماس را به طور دقیق و تأکیدی، با استفاده از متن‌های برجسته و بزرگ، روی کارت قرار دهید. همچنین آدرس فیزیکی را نیز برای مراجعه حضوری، به دقیق و قابل درک، روی کارت درج کنید.

ویژگی‌های کارت ویزیت خوب

همه ما همیشه به دنبال بهترین انتخاب‌ها هستیم و انتخاب انواع کارت‌های ویزیت نیز از این قاعده مستثنا نیست؛ بنابراین برای طراحی انواع کارت ویزیت مشاوره املاک، موبایل، کامپیوتر و…، می‌توانید موارد زیر را برای افزایش تأثیر کارت در نظر بگیرید.

کارت ویزت مشاور املاک

 • جزئیات و اطلاعات کامل

حتماً اطمینان حاصل کنید که تمام جزئیات ضروری مانند نام، شماره تلفن، آدرس ایمیل، سایت و… را به طور دقیق روی کارت ویزیت درج کرده‌اید. در واقع مشتریان و مخاطبان باید از اینکه هر زمانی می‌توانند به شما دسترسی داشته باشند، مطمئن بوده و در این باره احساس امنیت کنند.

 • تصویرسازی مؤثر

یک طراحی ساده برای کارت ویزیت برند شما، می‌توانید تأثیر و ماندگاری آن را چندین برابر کند. در واقع طراحی کارت‌های ویزیت باید تأثیر اولیه مطلوبی بر مخاطبان داشته باشند و به خوبی توجه مشتری هدف را به خود جلب کنند. این عملکرد به شما کمک می‌کند تا از رقبا متمایز شده و بیشتر مورد توجه قرار بگیرید. بدین منظور لازم است که تمام عناصر مهم روی کارت ویزیت مانند لوگو، رنگ‌ها، فونت حروف و… ظاهری حرفه‌ای و متفاوت داشته باشد تا برند شما را بیشتر قابل شناسایی و برجسته کند.

 • طراحی عکس محور

افزودن عکس به نمونه‌هایی مانند کارت ویزیت کامپیوتر، می‌توانند جلوه بسیار تأثیرگذاری به کارت ویزیت شما ببخشد. در این شرایط بهتر است از عکس‌های محصول یا خدمات خود استفاده کنید و جلوه‌ای جالب و جذاب برای مخاطبان ایجاد کنید.

کارت ویزیت فروشگاه کامپیوتر

در نهایت شما با داشتن اطلاعات کافی درباره تأثیر کارت ویزیت بر کسب و کارتان و همچنین دانستن نکات و ویژگی‌های مؤثر آن، می‌توانید اولین قدم‌های خود را برای توسعه برند خود و بهبود روند بازاریابی آن، بردارید. در چنین شرایطی اگر هنوز هم از طراحی کارت ویزیت موردنظر خود اطمینان نداشته و احساس می‌کنید به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید، پیشنهاد می‌کنیم نمونه کارهای ایران طراح را بررسی کرده و با متخصصان و طراحان حرفه‌ای در این زمینه در ارتباط باشید. ایران طراح همواره در تلاش است تا متناسب با نیاز برند شما، بهترین عملکرد را در حوزه طراحی انواع کارت ویزیت ارائه داده و بدین طریق بیشترین رضایت را نسبت به برند خود جلب کند. تنها کافیست همین حالا با مشاوران ایران طراح تماس بگیرید و اطلاعات لازم را برای ثبت سفارش دریافت کنید.

ویژگی‌های کارت ویزیت خوب

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

16 − شش =