کد خبر : 315051
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰
-

دولت سیزدهم هیچ ابایی از پاسخگویی ندارد

دولت سیزدهم هیچ ابایی از پاسخگویی ندارد

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه نباید دستاورد شهدا و گذشتگان خود را نادیده بگیریم، گفت: دولت سیزدهم، دولت پاسخگو است و هیچ ابایی از پاسخگویی ندارد.

به گزارش عصرقائم، سید محمد حسینی در مراسم بزرگداشت روز دانشجو و اختتامیه جشنواره علمی- کاربردی خلاق محور مبتنی بر شعار سال در دانشگاه مازندران افزود: برخی‌ها دشمنی ما با آمریکا را به موضوع سفارتخانه گره می‌زنند در حالی که این موضوع به ۶۹ سال قبل باز می گردد که آمریکا همه چیز را تحت سلطه خود می‌خواست و به دنبال تحمیل اراده خود بر ایران بود.

وی ادامه داد: دانشجویان در اوج اختناق و در قلدرانه‌ترین روزگار که آمریکایی‌ها در ایران قدرت داشتند اعتراض کردند و پیشگام مبارزه شدند، آن زمان نه بحث انقلاب نه بحث هسته‌ای و نه بحث فلسطین مطرح بود.

معاون امور مجلس رئیس جمهور با بیان اینکه دشمنی آمریکا با ایران از همان زمان‌ها بود و در هر فرصتی از تاریخ در پی کینه توزی و انتقام جویی بوده اند، گفت: در حوادث چند ماه گذشته خواستند ما نفرت عمیق نسبت به هم و هویت و اعتقادات خود داشته باشیم.

حسینی افزود: امروز ما با استعمار نو روبرو هستیم و این برده داری آشکار مشخص نیست، آن‌ها هنوز ما را به عنوان شهروند درجه دو و سه می‌شناسند و می‌پندارند و هرگونه پیشرفت ما را برنمی تابند.

وی ادامه داد: البته ما هم به خودمان نقد داریم و باید اعتراف کنیم آنطور که باید در خدمت مردم نبودیم، اما باید مطالعه کنیم که پیش از انقلاب کجا بودیم، سهم ایران از تولید علم از هفت صدم درصد به ٢ درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: امروز با آپارتاید علمی مواجه هستیم که نمی‌گذارند در برخی رشته‌ها مطالعه کنیم، این‌ها را باید بدانیم و می‌دانیم دانشجو حق طلب و مطالبه گر است.
دولت سیزدهم، دولت پاسخگو است و هیچ ابایی از پاسخگویی ندارد

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه نباید دستاورد شهدا و گذشتگان خود را نادیده بگیریم، گفت: دولت سیزدهم، دولت پاسخگو است و هیچ ابایی از پاسخگویی ندارد، دولت فضای مجازی را می‌شناسد و به آن آشنا است و ما نیز از سواد رسانه‌ای بی بهره نیستیم، اخیرا بولتن‌های رسانه‌ای به دست اینترنشنال رسیده که مبنای وحی ملزم تلقی می‌شود و شبانه روز مورد تبلیغ ضد انقلاب قرار گرفته است در حالی که از پشت پرده آن بی خبرند.

حسینی با اشاره به تلاش دولت سیزدهم برای خدمتگزاری بیشتر به مردم بیان کرد: مناطق محروم در اولویت دولت است و دولت این مناطق و توسعه آن را هدف و وظیفه خود می‌داند، اما باید دانست این دولت با انبوهی از کار‌های عقب مانده مواجه شده که نیازمند تلاش جدی، زمان و منابع است.

وی ادامه داد: بیش از هفت هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که نیازمند توسعه نوسازی و حمایت است، این همت در دولت وجود دارد و خوشبختانه در دولت ریل گذاری صورت گرفته و مسیر‌های آن مشخص و در حال اجرایی شدن است.
در تدوین برنامه هفتم توسعه، اجرایی بودن برنامه‌ها مدنظر است

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: هم اکنون در حال تدوین برنامه هفتم هستیم که اولویت ما اجرایی بودن آن است نه فقط اینکه بر روی کاغذ باشد.

حسینی افزود: امروز در عرصه نظامی و حتی فروش محصولات نظامی ما جایگاه ویژه‌ای داریم در حالی که در دوران جنگ تحمیلی با دست خالی جنگیدیم، توانایی در حوزه نظامی یعنی توانستن و این می‌تواند در حوزه‌های مختلف مورد پیشرفت و همچنین استفاده از نخبگان قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم شناسایی نیاز‌های علمی کشور بیان کرد: تاکید بر رشته‌های فنی و کاربردی و مهارت آموزی و همچنین عدالت آموزشی یک مطالبه جدی خارج از مرکزنشینان است و باید تمامی مراکز دانشگاهی از امکانات مشابه پایتخت برخوردار باشند، ما در تمامی استان‌ها به پارک‌های علم و فناوری مجهز نیازمندیم.
بذر پاش همواره مورد قبول و تحسین رهبری بوده است

معاون رئیس جمهور با اشاره به رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به مهرداد بذرپاش برای تصدی وزارت راه و شهرسازی گفت: امروز دکتر بذرپاش به عنوان وزیر راه و شهرسازی انتخاب شد، دکتر رستم قاسمی کارنامه خوبی در حوزه سازندگی دارد که البته بیماری ایشان، وی را دچار مشکل کرده است، دکتر بذر پاش همواره مورد قبول و تحسین رهبری بوده و در ایشان روحیه انقلابی و جهادی می‌بینیم که امیدواریم اتفاقات خوبی رخ دهد و به طور حتم با تحولاتی مواجه خواهیم بود.

حسینی افزود: موضوع شفافیت آرا نمایندگان مجلس نیز از سوی رییس مجلس به طور سریع در حال پیگیری است و رییس مجلس نخستین کسی است که آن را امضا کرده است، البته این طرح نیازمند برخی ملاحظات است که در حال بررسی است و در طی روند قانونی خود قرار دارد.

وی افزود: در حوزه اشتغال نیز ابتدا با الزامات سرمایه گذاری مواجه هستیم، در حال حاضر ٤٢ پروژه بزرگ در کشور در حال اجراست که ١٤ میلیارد دلار سرمایه گذاری برای آن انجام خواهد شد و تحولی بزرگ در استان‌ها برای اشتغال ایجاد خواهد کرد.

دولت سیزدهم هیچ ابایی از پاسخگویی ندارد/اجرای ۴۲ پروژه بزرگ در کشور
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =