کد خبر : 309675
تاریخ انتشار : جمعه 7 اکتبر 2022 - 8:40
-

برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه با هدف”مردمی‌سازی و بومی‌سازی فناوری و نوآوری”

برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه با هدف”مردمی‌سازی و بومی‌سازی فناوری و نوآوری”

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه هدف ما معرفی واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان و معرفی محصولات آن‌ها است، یادآور شد: مردمی‌سازی و بومی‌سازی فناوری و نوآوری اصلی‌ترین هدف این جشنواره است.

به گزارش عصرقائم، دکتر علی خیرالدین در نشست خبری نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه فناوری و نوآوری که در سالن جلسات پارک علم و فناوری استان قم برگزار شد، با اشاره به اینکه انعکاس اخبار جشنواره می‌تواند مسیر رسیدن به اهداف را تسهیل کند، اظهار کرد: ۵۱ پارک علم و فناوری در سطح کشور فعال هستند.

وی با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری ذیل وزارت علوم فعالیت می‌کنند، مطرح کرد: همچنین در سطح کشور ۲۶۰ مرکز رشد و ۱۱ هزار و ۴۰۰ شرکت و واحد فناور فعالیت دارند که از این تعداد حدود ۲ هزار و ۵۰ عدد آن شرکت دانش بنیان هستند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه ایجاد پردیس‌های علم و فناوری یک اقدام مطلوب بوده است، عنوان کرد: دو پردیس علم و فناوری را رسما مجوز داده‌ایم و حدود ۲۰ پردیس موافقت اولیه را کسب کرده‌اند که یکی از آن‌ها پردیس پارک علم و فناوری استان قم بوده است.

وی با بیان اینکه در حوزه اشتغال دانش بنیان باتوجه به شعار سال اقدامات مطلوبی انجام شده است، عنوان کرد: این شرکت‌ها ۴۰۰ شغل ایجاد کردند؛ در پارک‌ها و مراکز رشد شاهد رشد ۵۰ درصدی در اشتغال دانش بنیان بوده‌ایم.

خیرالدین با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان فروش داشته‌اند، تصریح کرد: بنابراین تصمیم‌ گرفتیم این جشنواره را به منظور عرضه فعالیت این شرکت‌ها راه‌اندازی کنیم.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه هدف ما معرفی واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان و معرفی محصولات آن‌ها است، یادآور شد: مردمی‌سازی و بومی‌سازی فناوری و نوآوری اصلی‌ترین هدف این جشنواره است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه پارک علم و فناوری قم در سال ۱۳۹۸ گزارشی از برگزاری جشنواره استانی ارائه دادند، بیان کرد: تصمیم ما برگزاری ملی و سالانه این جشنواره است و باتوجه به تجربه پارک قم نخستین دوره را در قم برگزار می‌کنیم.

خیرالدین با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم در مسیر برگزاری این جشنواره موفق باشیم، ابراز کرد: فراخوان این جشنواره ۱۸ مهرماه انجام خواهد شد و در ۲۲ دی‌ماه امسال نیز آئین اختتامیه آن برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، وی با اشاره به اینکه شورای سیاست‌گذاری این جشنواره تشکیل و کمیته اجرای آن نیز فعالیت خود را دنبال می‌کند، بیان کرد: دبیرخانه دائمی این جشنواره در پارک علم و فناوری استان قم مستقر شده و دبیرخانه دوره‌های بعدی نیز بر عهده پارک علم و فناوری استان قم است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان تاکید کرد: انباشت فیلم در این بخش بسیار زیاد است درنتیجه پیش بینی ما شرکت گسترده شرکت‌ها در این جشنواره است.

برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه با هدف"مردمی‌سازی و بومی‌سازی فناوری و نوآوری"
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دو + 18 =