کد خبر : 307031
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۵
-

شانس ۲ طلا و ۳ برنز برای کشتی فرنگی ایران

شانس ۲ طلا و ۳ برنز برای کشتی فرنگی ایران

فرنگی‌کاران اوزان ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم ایران راهی دیدار نهایی رقابتهای قهرمانی کشورهای اسلامی در قونیه شدند و ۳ فرنگی کار دیگر ایران نیز به دیدار رده بندی رفتند.

به گزارش عصرقائم، در ادامه رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی کشورهای اسلامی در ترکیه، رامین طاهری در ۸۷ و علی‌اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم با برتری مقابل رقبایشان راهی دیدار فینال شدند اما امید آرامی در وزن ۶۰ کیلوگرم، در دیدار نیمه نهایی مقابل حریفی از قرقیزستان شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. محمد جواد رضایی در ۶۷ و امین کاویانی‌نژاد در وزن ۷۷ کیلوگرم نیز راهی دیدار رده بندی شدند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم امید آرامی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر فواد فاجاری از مراکش را مغلوب کرد. وی در دور سوم مقابل ژولامان شارشنبکوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از قرقیزستان با نتیجه ۵ بر ۱ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. آرامی در این دیدار به مصاف محمدکودیر یوسوپوف از ازبکستان می رود.

در وزن ۸۷ کیلوگرم که با حضور ۷ نفر و در دو گروه ۴ و ۳ نفره به صورت دوره ای برگزار می شود، امین طاهری در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر شیحازبردی اولکوف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر صفر از سد مهمت کوجوک عثمان از ترکیه گذشت. طاهری در دور سوم با نتیجه ۵ بر ۵ مغلوب جالگاسبای بردیموراتوف دارنده مدال برنز جهان و قهرمانی آسیا از ازبکستان شد و بعنوان نفر دوم این گروه به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این دیدار مقابل آتابک عزیزبیکوف دارنده مدال نقره آسیا با نتیجه ۱ بر ۱ به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. طاهری برای کسب مدال طلا به مصاف جالگاسبای بردیموراتوف از ازبکستان می رود.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم که با حضور ۶ نفر و دو گروه ۳ نفره و به صورت دوره ای برگزار می شود، علی اکبر یوسفی با نتیجه ۹ بر ۳ از سد عثمان ایلدیریم از ترکیه گذشت. وی در دور بعد با نتیجه ۶ بر ۴ از سد رومان کیم از قرقیزستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یوسفی در این دیدار مقابل آنتون ساونکو از قزاقستان با نتیجه ۹ بر ۱ به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی به مصاف صباح شریعتی کشتی‌گیر ایرانی تیم آذربایجان می رود.

پیش از این در وزن ۶۷ کیلوگرم محمدجواد رضایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۳ مغلوب حسرت جعفراف دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان از آذربایجان شد و با توجه به راه یابی این کشتی گیر به دیدار فینال، نماینده کشورمان به دیدار رده بندی رفت. رضایی در این دیدار به مصاف نوبت اف از ترکمنستان می رود.

در وزن ۷۷ کیلوگرم امین کاویانی نژاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب سانان سلیمان اف دارنده مدال نقره جهان از آذربایجان مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی نیز به دیدار رده بندی رفت. کاویانی نژاد برای کسب مدال برنز به مصاف برنده کشتی گیران قطر و تونس می رود.

شانس ۲ طلا و ۳ برنز برای کشتی فرنگی ایران/ مبارزه یوسفی و صباح شریعتی در فینال سنگین وزن
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =