کد خبر : 303004
تاریخ انتشار : شنبه 28 می 2022 - 15:40
-

آذری: مجمع مقصر وضعیت فدراسیون فوتبال است

آذری: مجمع مقصر وضعیت فدراسیون فوتبال است

مدیرعامل سابق فولاد خوزستان می‌گوید مقصر صد درصد اتفاقات فدراسیون فوتبال، اعضای مجمع هستند.

به گزارش عصرقائم، سعید آذری در گفت‌وگو ، درباره وضعیت نامساعد تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: ابتدا فاجعه فرو ریختن ساختمان متروپل را به مردم آبادان و خوزستان تسلیت می‌گویم و امیدوارم دیگر شاهد چنین مسائلی نباشیم. باید بگویم حواشی تیم ملی قابل پیش بینی بود. مدت زمان ۵ ماه تا جام جهانی اصلا زمان زیادی نبود و آن موقع تذکر دادیم که زودتر شرایط را برای آمادگی تیم ملی فراهم کنند اما متاسفانه نمی‌دانم چرا هرچیزی را پیش‌بینی می‌کنیم، اتفاق می‌افتد. برای من مسجل بود که دارد دیر می‌شود و انتخاب کانادا هم به نظر من ناشیانه بود.

هیچوقت نمی‌توانید نقش سیاست را در فوتبال نادیده بگیرید

او ادامه داد: فدراسیون فوتبال در هر کشوری یکی از بزرگترین ساختارهای ورزشی است. با وجود تمام شعارها هیچوقت نمی‌توانید نقش سیاست را در فوتبال نادیده بگیرید. دیدیم فیفا بعد از جنگ اوکراین چه برخوردی با روسیه داشت. قاعدتا عدم ارتباطات دیپلماتیک تاثیرگذار و این مساله حتی در انتخاب تیم‌ها هم دخیل است. ما باید هوشیار باشیم تا زمان را از دست ندهیم و مسابقات تدارکاتی‌ را اینگونه از دست ندهیم. کانادا حتی اگر ۱۰ میلیون دلار به ما غرامت دهد، برای ما بازی تدارکاتی نمی‌شود. قشنگ نیست یک قسمت از تیم ملی به ترکیه بروند، یک قسمت از هواپیما نتوانند پیاده شوند و یک قسمت مشخص نباشد می‌توانند بروند یا خیر.

نمی‌توانیم بازی مهمی را تا قبل جام جهانی داشته باشیم

مدیرعامل سابق فولاد خوزستان همچنین اضافه کرد: میرشاد ماجدی ورزشی است اما چند عضو هیات رییسه که تقریبا به مبانی سیاست آگاهی داشتند، می‌دانستند که بازی با کانادا ممکن است دارای چالش‌هایی باشد. امیدوارم در این زمان کوتاه بتوانیم بازی دوستانه دیگری را هماهنگ کنیم. بعضی تیم‌ها در همین یک ماه می‌خواهند چهار بازی تدارکاتی انجام دهند. دو بازی آسان و دو بازی سخت را هماهنگ کردند و چارچوب تمریناتشان را مشخص کردند و در مقابل ما داریم زمان را از دست می‌دهیم. اسکوچیچ برنامه‌اش را به فدراسیون داده است اما با این شرایط فکر نمی‌کنم بتوانیم بازی مهمی را تا قبل جام جهانی داشته باشیم.

فدراسیون‌های ساختارمند بازی‌های تدارکاتی‌شان هم مشخص است

او با بیان این‌که اسکوچیچ می‌توانست با کرواسی و صربستان برای بازی دوستانه رایزنی کند، گفت: وقتی کار سازمان یافته نیست همه چیز به مشکل می‌خورد و لابی‌ها هم از بین می‌رود. فدراسیون‌هایی که ساختارمند هستند بازی‌های تدارکاتی‌شان هم مشخص است. مربی‌شان هم فقط لیست می‌دهد. تمام کشورها به جز ابعاد فنی به ابعاد مالی هم فکر می‌کنند و هیچ تیمی حاضر نیست به صورت رایگان بیاید و با ما بازی کند. تیم‌های بزرگ دنیا روی درآمد بازی‌های دوستانه حساب می‌کنند و هیچ برنامه‌ای بدون حساب و کتاب نمی‌شود. عربستان بودجه‌ قابل ملاحظه‌ای را در نظر گرفت و هزینه کرد تا این بازی‌ها را هماهنگ کرد.

اسکوچیچ کاری که باید را برای فوتبال ایران انجام داد

آذری ادامه داد: اتفاقاتی که در دو سال اخیر افتاد باعث چنین مشکلاتی شده است. ما اکنون رییس نداریم و معلوم نیست دهم خرداد چه اتفاقی در مجمع خواهد افتاد. دکتر سجادی هم‌دوره‌ من است اما فکر می‌کردم نقش او در این زمینه بیشتر باشد. متاسفانه نقش وزارت ورزش را در این مساله خیلی کمرنگ می‌بینم و قاعدتا با اتفاقاتی که دارد می‌افتد بعید می‌دانم که بازی تدارکاتی خوبی داشته باشیم. به نظر من اسکوچیچ کاری که باید را برای فوتبال ایران انجام داد. خیلی‌ها او را در قواره تیم ملی نمی‌دانستند اما ایستاد و تیم ملی را به جام جهانی برد. ساختار فوتبال ما قبل از بازی با کره جنوبی نابود شده بود و نیمه جانی هم که داشت، از دست داد.

مقصر صد درصد فدراسیون اعضای مجمع هستند

او با بیان این‌که اسکوچیچ تلاشش را کرد اما او به هر حال مربی باشگاهی بود و بعد سرمربی تیم ملی شد، گفت: نکته مثبت این است که تمام فوتبال ایران را می‌شناسد و می‌داند که داد و فریاد کردن هیچ دردی را دوا نمی‌کند. سرمربی تیم ملی ساختار فوتبال ایران را می‌شناسد و باید نیمه پر لیوان را ببینیم. همه چیز اینجا مشکل دارد و اسکوچیچ دیگر نمی‌آید آتش را شعله‌ورتر کند و بتازد. در این زمینه به اسکوچیچ حق می‌دهم. ما باید این توپ را مستقیم  به سمت اعضای مجمع شوت کنیم چون این مشکلات را اعضای مجمع به وجود آورده‌اند. مقصر صد درصد فدراسیون، اعضای مجمع هستند و شک نکنید این بی نظمی‌ها از آن‌هاست.

اعضای مجمع فدراسیون وظیفه‌شان را نمی‌دانند

عضو سابق مجمع فدراسیون فوتبال اضافه کرد: اعضای مجمع در این زمینه باید مسئولیت بپذیرند. آن‌ها حق و حقوق خودشان و وظیفه‌شان را به عنوان عضو مجمع نمی‌دانند. انتظار این بود که پس از تعلیق رییس فدراسیون، دو پنجم از اعضای مجمع به سرعت درخواست جلسه مجمع دهند و تکلیف رییس فدراسیون را مشخص می‌کردند. ما جام جهانی را در پیش داریم و باید چنین کاری را انجام می‌دادیم. در آن زمان در صفحه اینستاگرام خودم چنین موضوعی را اعلام کردم. من در زمان انتخابات تنها کسی بودم که گفتم به عزیزی خادم رای ندادم و مشکلات را دیدم. اکنون هم باید بگویم مقصر بلایی که امروز بر سر فوتبال ایران نازل شده است، اعضای مجمع هستند.

با این شرایط به نسل جدید فوتبال خیانت کردیم

او در رابطه با تبعات این حواشی و آسیب‌ به تیم ملی بیان کرد: اگر نتوانیم شرایط خوبی را برای آمادگی ایجاد کنیم، در مسابقات جام جهانی زنگ تفریح خواهیم بود. ما با این شرایط به نسل جدید فوتبال و مردم خیانت کردیم چون این بازیکنان توانمندی بالایی دارند. مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون در شرایط ایده‌آلی هستند و باید در جام جهانی از آن‌ها استفاده کنیم. متاسفانه سالی که نکوست از بهارش پیداست. آمریکا را ببینید که چه بازیکنانی دارد و در چه تیم‌هایی بازی می‌کنند. همه کشورها بی انضباط نیستند و تلاش می‌کنند به نتیجه خوبی برسند.

نقش سجادی مهم و تاثیرگذار است

آذری اضافه کرد: اینجا نقش آقای سجادی و وزارت ورزش مهم و تاثیرگذار است و امیدوارم جلسه فوری برگزار و تکلیف را مشخص کنند. مجمع تدبیر لازم را ندارد و گلایه‌ای هم نیست چون باید ببینیم چه کسانی رییس هیات‌های ما هستند. چگونه انتخاب شده‌اند و چگونه مدیریت را به عهده گرفته‌اند. از آن‌ها انتظاری نمی‌رود. با این حال برنامه ریزی و موفقیت در جام جهانی و صعود از گروه منبع درآمد خیلی خوبی برای تیم ملی است. ما این درآمد خوب را تحت هر شرایطی باید در نظر بگیریم.

وزارت ورزش وارد عمل شود

او در خصوص راهکارها برای حل این مشکلات عنوان کرد: وزیر ورزش باید همه را صدا بزند و جلسه فوری برگزار کند. برنامه همه را بخواهد و مشکلات را طبق برنامه حل کند. اگر از نظر دیپلماتیک، فدراسیون مشکل داشته باشد، وزارت ورزش به عنوان متولی ورزش کشور وارد عمل شود و با وزرای ورزش کشورها رایزنی کند. البته اکثر کشورها برنامه‌هایشان را چیده‌اند و برنامه ریزی دیگر به این راحتی نیست. آقای هاشمی و آقای فروردین که در مجلس حضور دارند باید بیشتر کمک کنند و سریع سراغ کشورهایی برویم که در جام جهانی حضور نخواهند داشت. با آن‌ها می‌توانیم بازی کنیم و به هر حال باید هزینه کنیم.

آذری: مجمع مقصر وضعیت فدراسیون فوتبال است/ به نسل جدید خیانت کرده‌ایم
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

1 + 2 =