کد خبر : 298959
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۸:۴۰
-

پای لنگان ‌نسخه نویسی الکترونیک در مراکز درمانی

پای لنگان ‌نسخه نویسی الکترونیک در مراکز درمانی

عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: در ایام کرونا و نیاز افراد به درمان، بازنشستگان به پزشکان مراجعه می‌کنند، اگر ارتباط و سیستم آنلاین نباشد، چه کسانی ضرر می‌کنند؟بازنشسستگان و بیمه شدگان! اینجا مجبور می شوند علی رغم تنگاهای مالی و اقتصادی، دارو را به صورت آزاد فراهم کنند.

به گزارش عصرقائم، مهدی مجیدی، عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی در گفت‌وگویی، با اشاره به مشکلات نسخ الکترونیک برای بازنشستگان، اظهار کرد: با توجه به شرایط جسمی و سنی آنها، اغلب بازنشسستگان در امر نسخه نویسی الکترونیکی دچار مشکل شده‌اند، اغلب بازنشستگان و مستمری بگیران نسبت به دفترچه ها تعلق خاطر عمیقی داشتند و آن را به نوعی سند هویتی بازنسشستگی خود می‌دانستند.

وی افزود: اکثر بازنشسستگان با توجه به شرایط جسمی و سنی، از نظر کهولت سن و سواد اینترنتی و الکترونیکی در مواجهه با نسخه نویسی الکترونیکی دچار مشکل هستند، اکثرا به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند و دفترچه‌ها را از آنها نمی پذیرند، حتی پزشکان خصوصی نیز دفترچه ها را نمی پذیرند، نهایتا در سربرگی نام داروها را می نوشتند که گفتند این هم باید حذف شود.

عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران ادامه داد: امروز بازنشستگان تأمین اجتماعی از نظر مسائل درمانی، ویزیت، آزمایشگاه، عکس برداری و دریافت نسخه و دارو از مراکز داروخانه های مختلف و… دچار مشکلاتی هستند چرا که زیرساختهای اساسی و اصولی نسخه نویسی الکترونیکی فراهم نشده و هنوز این مشکلات برطرف نشده است و وجود دارد، همین موجب شده تا بازنشستگان و مستمری بگیران دچار سردرگمی شوند.

وی به برخی مشکلات بازنشستگان در نسخ الکترونیکی اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط بیماری کرونا و نیاز افراد به درمان، بازنشستگان به پزشکان مراجعه می‌کنند، اگر ارتباط و سیستم آنلاین نباشد و ارتباط درستی نباشد، چه کسانی ضرر می‌کنند؟ چه کسانی معطل می‌شوند؟ بازنشسستگان و بیمه شدگان! اینجا مجبور می شوند علی رغم تنگاهای مالی و اقتصادی بازنشستگان که اغلب حداقل بگیر هستند، دارو را به صورت آزاد فراهم کنند.احتمال دارد برخی از داروخانه ها نیز از این مساله سوء استفاده کنند.

مجیدی در این رابطه، اضافه کرد: یک زمانی بود بابت ثبت هر نسخه الکترونیکی در سیستم، مبلغی را بیمه شدگان باید پرداخت می‌کردند که پس از انجام مکاتبه و مذاکره، مشکل را مرتفع کردیم. هنوز مشکلات اساسی نسخ الکترونیکی پابربرجاست و توقع داریم مسئولان این مساله را نیز حل کنند و فکری اساسی برای آن کنند، چرا که بیش از ۳ میلیون بازنشسته و به تبع آن همسران و احتمالا فرزندان آن‌ها، با این مشکل روبرو خواهند شد.

پای لنگان ‌نسخه نویسی الکترونیک در مراکز درمانی/ برای بازنشستگان کاری کنید
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پانزده − دوازده =