کد خبر : 318424
تاریخ انتشار : یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۸:۵۰
-

هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از مالیات‌های معوق وصول شد

هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از مالیات‌های معوق وصول شد

رئیس کل دادگستری استان تهران از وصول بدهی مالیاتی یک شرکت تجاری به ملبغ ۱۳۰۰ میلیارد تومان با اقدامات قضایی خبر داد.

به گزارش عصرقائم، به نقل از قوه قضائیه القاصی رئیس دادگستری تهران در این زمینه اعلام کرد:دادگستری تهران در یک پرونده مربوط به فرار مالیاتی یک هلدینگ تجاری که در سال ۹۸ منحل شده است، نسبت به وصول هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مالیات معوق به حساب خزانه اقدام کرده است.

وی افزود: در این پرونده ۸۳۵ دستگاه خودرو برای وصول مطالبات یک شرکت تجاری معرفی شده است که با اقدامات دادگستری استان تهران مزایده ۷۰۰ دستگاه خودرو برگزار و ۹۰۳ میلیارد تومان از بدهی مالیاتی این شرکت به خزانه واریز شده است و مزایده ۱۳۵ دستگاه دیگر با اقدامات قضایی طی روزهای آتی برگزار می‌شود.

رئیس دادگستری استان تهران اظهار کرد: در این پرونده مدیرعامل هلدینگ تجاری ۸۳۵ دستگاه انواع خودروی خارجی را به عنوان دارایی برای وصول مالیات شرکت معرفی می‌کند که این خودروها توسط سازمان امور مالیاتی توقیف می‌شوند.

وی گفت: در شرایطی که شرکت‌های تابعه هلدینگ تجاری نسبت به توقیف این خودروها اعتراض و اعلام می‌کنند که این خودروها در مالکیت هلدینگ منحل شده قرار ندارند و خواستار رفع توقیف خودروها می‌شوند؛ دادگستری استان تهران با بررسی استدلالات و مستندات ضمن تایید مالکیت هلدینگ منحل شده نسبت به خودروهای توقیفی، اعتراض شرکت‌های تابعه را غیرقانونی تشخیص داد.

رئیس کل دادگستری استان تهران افزود: براساس کارشناسی‌های انجام شده در دادگستری استان تهران ارزش تقریبی خودروهای توقیفی ۱۳۰۰ میلیارد تومان ارزیابی شد که از محل فروش این خودروها حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان از مالیات معوق وصول شده است.

هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از مالیات‌های معوق وصول شد
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =