کد خبر : 311635
تاریخ انتشار : شنبه 29 اکتبر 2022 - 18:20
-

معرفی منابع آزمون نظام مهندسی

معرفی منابع آزمون نظام مهندسی

بعد از قبولی در آزمون نظام، مزایای فراوانی نصیب مهندسین می‌شود و فرصت‌های شغلی زیادی برای آنان فراهم خواهد گشت.

به گزارش عصرقائم، به نقل از کتابانه، مهندسان، با قبولی در این آزمون، می‌توانند پروانه اشتغال به کار مهندسی (پروانه اشتغال پایه سه) در رشته خود را از وزارت راه و شهرسازی دریافت و به عنوان کارشناس ذیصلاح و مُجازِ سازمان نظام مهندسی در هر یک از صلاحیت‌های «طراحی، اجرا و نظارت» بر ساختمان‌ها فعالیت نمایند.

کتاب‌های آزمون نظام مهندسی عمران:

کتاب‌های نظام مهندسی عمران، به دو دسته اجرا و نظارت تقسیم می‌شوند که در این بخش به معرفی تعدادی از مهم‌ترین آن‌ها، در هر یک از این دو شاخه، پرداخته‌ایم:

مباحث مقررات ملی ساختمان

مقررات ملی ساختمان به مجموعه‌ای از ضوابط فنی، اجرایی و حقوقی در طراحی، بازرسی و اجرای عملیات ساختمانی که شامل تخریب بنا، نوسازی بنا، گسترش بنا، تعمیر و مرمت اساسی، تغییر کاربری و بهره‌برداری از ساختمان می‌گویند که به هدف تامین ایمنی، عمر مناسب، آسایش و راحتی، بهداشت و صرفه اقتصادی تهیه شده است و در قبال بیست و دو جلد کتاب ارائه می‌شود.

معرفی منابع آزمون نظام مهندسی

باید بدانید که کتاب مقررات ملی ساختمان برای تمام داوطلبین آزمون‌های اجرا و نظارتِ عمران یا معماری، از اوجب واجبات بوده و یکی از مهم‌ترین منابع آزمون نظام مهندسی محسوب می‌شوند.

منابع آزمون نظام مهندسی عمران – اجرا

کتاب  تشریح کامل سوالات آزمون نظام مهندسی عمران اجرا

در بخش اول این کتاب نکات مهم و کلیدی مربوط به مباحث و آئین‌نامه‌ها بیان شده است. و در ادامه سوالات آزمون‌های نظام مهندسی سال‌های گذشته به همراه پاسخ‌های کاملا تشریحی با ذکر ارجاعات دقیق در آئین‌نامه‌ها و بر اساس آخرین ویرایش آیین‌نامه‌ها و مباحث مقررات ملی ساختمان ارائه شده است.

کتاب کلیدواژه آزمون عمران اجرا؛ نوآور

در این کتاب برای هر کلیدواژه بجای ارائه چندین آدرس برای یک کلیدواژه، هر کلیدواژه بر اساس ریز موضوع تفکیک شده است و برای هر کدام فقط یک آدرس مشخص شده است.

کتاب گودبرداری و سازه‌های نگهبان؛ نوآور

کتاب گودبرداری و سازه‌های نگهبان نوآور از جمله منابعی است که به صورت تخصصی روی موضوع گودبرداری و مباحث مرتبط با آن نوشته شده است. این کتاب، منبع جامعی برای داوطلبین نظام مهندسی بوده و علاوه بر مباحث مهم، سوالات سال‌های گذشته به همراه پاسخ تشریحی نیز در نظر گرفته شده است.

منابع آزمون نظام مهندسی عمران – نظارت

واژه‌یاب حرفه‌ای آزمون نظارت سری عمران

در این کتاب تمامی منابع آرمون اجرا که شامل مباحث ارائه شده در سایت سازمان نظام مهندسی می‌باشد به صورت کلمه به کلمه، الفبایی شده است.
در این کتاب مقابل برخی از واژه‌ها کلمه نظارت با رنگ آبی نوشته شده است. این بدان معناست که آن واژه در کتاب بانک سؤالات آزمون نظارت مؤسسه سری عمران نیز قرار درد. قابل ذکر است شماره صفحه و شماره سؤال مربوط به آن واژه در کتاب بانک سؤالات نظارت نیز آمده است.

کتاب تشریح کامل سوالات آزمون‌های نظام مهندسی عمران نظارت

ویژگی‌ها:

 • به همراه خلاصه دروس مورد نیاز آزمون‌ها
 • نکات جامع کاربردی و اجرایی مرتبط با هر سوال
 • پاسخنامه کاملا تشریحی از اولین دوره تا کنون
 • بر اساس آخرین ویرایش و سرفصل‌های شورای تدوین مقررات ملی ساختمان
 • به همراه کلیدواژه

کتاب بانک سوالات آزمون نظارت

کتاب بانک سوالات آزمون نظارت ویژه آزمون نظام مهندسی است که نسبتاً حجم مناسبی دارد و با شیوه‌های جدید که مبتنی بر استفاده از نمودارهای درختی و جداول برای ارائه بندهای آیین‌نامه طراحی شده تا پاسخ به سؤالات با سرعت بالا را امکان‌پذیر کند.

منابع آزمون نظام مهندسی معماری – اجرا

مهم‌ترین منابع آزمون نظام مهندسی معماری عبارتند از:

کتاب کلیدواژه معماری نوآور

در کتاب کلیدواژه معماری انتشارات نوآور، به ترتیب حروف الفبا، چیده شده و به آدرس مبحث و منبع مورد نظر اشاره دارد. داوطلب می‌تواند با این ارجاع، با کمترین فوت وقت، پاسخ را بیابد. هرچند، به نظر می‌رسد که با توجه‌ به پیچیده‌تر شدن آزمون نظام‌ مهندسی، این روش پاسخگویی کمی زمان آزمون را می‌گیرد و انتظار می‌رود که تنها بخشی از سؤالات با استفاده از این کتاب قابل پاسخگویی باشد.

کتاب روش‌ها و جزئیات اجرایی ساختمان نوآور

این کتاب به مبحث روش‌ها و مسائل اجرایی ساختمان‌ها می‌پردازد که ویژه آزمون‌های نظام مهندسی جهت آزمون عمران نظارت، عمران اجرا، معماری نظارت و معماری اجرا تهیه شده است و حاوی مطالب اصلی منابع این آزمون‌ها و تشریح کامل مطالب درسی همراه با نکات فراوان و مهمی می‌باشد.

منابع آزمون نظام مهندسی معماری – نظارت

کتاب واژه‌یاب حرفه‌ای آزمون نظارت سری عمران

ویژگی‌ها:

 • بر اساس آخرین ویرایش مباحث مقررات ملی ساختمان مباحث ۶ و ۹ و پیوست ششم استاندارد ۲۸۰۰
 • امکان پاسخگویی سریع به سوالات آزمون نظارت با تکنیک واژه‌یاب
 • شامل کلیه واژه‌های لازم محتمل و کاربردی از تمامی منابع آزمون نظارت
 • ارجاع تمام منابع، شماره صفحه و شماره‌بند هر یک از واژگان

کتاب راهنمای جوش و اتصالات جوشی

کتاب راهنمای جوش و اتصالات جوشی ویرایش ۱۳۹۰ یکی از منابع آزمون ورود به حرفه مهندسان می‌باشد که در بودجه‌بندی سوالات آزمون نظام مهندسی از تأثیر گذارترین و نمره‌آورترین مواد این آزمون به شمار می‌رود.

خرید منابع آزمون نظام مهندسی از کتابانه

کتابانه یکی از مراجع تخصصی فروش کتاب‌های دانشگاهی، کنکوری، کمک درسی، عمومی و زبان خارجی است. برای خرید کتاب نظام مهندسی و یا سایر کتب مورد نیازتان، می‌توانید به کتابانه مراجعه کنید.

معرفی منابع آزمون نظام مهندسی
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نوزده + 4 =