کد خبر : 310365
تاریخ انتشار : دوشنبه 17 اکتبر 2022 - 11:00
-

سیم‌بانان صنعت برق کشور حمایت شوند

سیم‌بانان صنعت برق کشور حمایت شوند

مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به اهمیت جایگاه سیمبانان در صنعت برق کشور بر ضرورت حمایت بیشتر از این نیروهای خدوم تأکید کرد و گفت: این قشر علیرغم همه سختی ها و مشکلاتی که در مسیر کار با آن مواجه اند، اما صادقانه و خلاصانه در حال خدمت رسانی به مردم کشورمان هستند.

به گزارش عصرقائم، سید کاظم حسینی کارنامی در آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات مهارت شغلی  منطقه شمال کشور با اشاره به این که دومین دوره از مسابقات مهارت شغلی از ۲۲ تا ۲۵ مهر به میزبانی شرکت توزیع برق مازندران برگزار می شود، تصریح کرد: در این دوره از مسابقات هفت شرکت توزیع تهران، قزوین، البرز، گیلان، گلستان و غرب مازندران حضور دارند.

وی افزود: این دوره از مسابقات در راستای توسعه مهارت های فنی و شغلی نیروهای فعال در بخش های مختلف توزیع نیروی برق کشور و ایجاد انگیزش و شکوفایی مهارت ها و تعیین افراد ماهر و نخبه در این صنعت برگزار می شود.

حسینی کارنامی، ایجاد انگیزه، افزایش دانش و مهارت بین همکاران شرکت توزیع برق، آموزش عملی افزایش کیفیت کار، آشنایی نیروی کار با تجهیزات نوین و به کار گیری دستورالعمل واحد در شرکت های توزیع را از جمله اهداف برگزاری این دوره از مسابقات اعلام کرد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق مازندران خاطر نشان کرد: این دوره از مسابقات در  سه رشته  نصب انشعاب مشترکین تکفاز و سه فاز، احداث کابل خودنگهدار فشار ضعیف و جایگزینی کابل خودنگهدار با سیم  برگزار خواهد شد.

حسینی کارنامی با اشاره به اهمیت جایگاه سیمبانان در صنعت برق کشور بر ضرورت حمایت بیشتر از این نیروهای خدوم و زحمتکش تأکید کرد و گفت: این قشر علیرغم همه سختی ها و مشکلاتی که در مسیر کار با آن مواجه اند، اما صادقانه و خلاصانه در حال خدمت رسانی به مردم کشورمان هستند.

این مسئول تعداد مشترکان برق تحت مدیریت شرکت توزیع برق مازندران را یک و نیم میلیون مشترک اعلام کرد و با بیان این که از این میزان ۷۵ درصد مشترکان خانگی هستند، تصریح کرد: امسال با یک برنامه ریزی صحیح بخشی از مشکلات ما حل شد و هیچ خاموشی برای مشترک خانگی و تجاری در اوج مصرف برق تابستان امسال اعمال نشد.

وی با بیان این که استان مازندران دارای دو شرکت توزیع مستقل است، ادامه داد:  محدودیت جغرافیایی شرکت توزیع برق مازندران از گلوگاه تا آمل و فریدونکنار و دارای ۱۸ شهرستان است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران،  طول شبکه ۲۰ کیلو ولت این شرکت را تقریباً  ۱۴ هزار کیلومتر اعلام کرد و افزود: همچنین طول شبکه فشار ضعیف ما ۱۸ هزار کیلومتر است.

حسینی کارنامی با بیان این که تعداد ترانس های برق این شرکت در مازندران ۳۶ تا ۳۸ هزار دستگاه است، ادامه داد: شرکت توزیع برق مازندران ششمین شرکت توزیع کشور از نظر تعداد مشترکان است.

حیدری تفرشی، مدیر اجرایی انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های توزیع نیروی برق کشور نیز با بیان این که این مسابقات فرصت مناسبی برای ارائه طرح های نو است، گفت:  این نوآوری ها از سوی شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات به مشارکت گذاشته خواهد شد.

وی با بیان این که در بحث کارگروهی بیشتر باید هم افزایی داشته باشیم و در این دوره از مسابقات کار گروهی را به معنای واقعی تمرین می کنیم، افزود: برگزاری این مسابقات فرصت مغتنمی برای تعامل چهره به چهره و سازمانی است که در پایان این دوره تقویت خواهد شد.

حیدری تفرشی، توجه جدی به برند سازمانی را از دیگر ویژگی های این دوره از مسابقات اعلام کرد و گفت: شناسایی نقاط قوت و ضعف برای تعریف و اجرای پروژه های بهبود در دستور کار قرار دارد.

مدیر اجرایی انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های توزیع نیروی برق کشور با بیان این که در این مسابقات، استانداردهای جاری وزارت نیرو به صورت دقیق اجرا خواهد شد، ادامه داد: از این پس بحثی تحت عنوان مسابقات مهارت شغلی نخواهیم شد و به جای آن یک جشنواره ای برگزار خواهیم کرد که کمیته راهبردی در آن امتیاز آیتم زمان را به حداقل ممکن کاهش داده است.

وی با تأکید براین که کارها و وظایف سازمانی باید با دقت و با آرامش خاطر و بدون کوچکترینن استرسی  انجام شود، تصریح کرد: بنابراین نباید زمینه مخاطره را در انجام عملیات ایجاد کنیم.

حیدری تفرشی بر ضرورت رعایت کامل ایمنی فردی و گروهی در انجام کار تأکید کرد و افزود: این دوره از مسابقات فرصت مغتنمی برای آموزش است که باید به آن توجه ویژه شود.

مدیر اجرایی انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های توزیع نیروی برق کشور با بیان این که این مسابقات فرصتی برای شناسایی خلاقیت ها و نوآوری ها است، گفت: شناسایی، معرفی و به کارگیری تجهیزات نوین در این دوره از مسابقات مورد توجه است.

وی، برداشت سرپرستان و مدیران از نحوه اجرای عملیات گروه ها، تجزیه و تحلیل آنها و ایجاد سازوکار لازم برای کاربرد خلاقیت ها را از جمله اهداف این مسابقات عنوان کرد.

حیدری تفرشی، خاطرنشان کرد: تمرین عملی، روحیه همکاری، تطبیق با شرایط و انحراف پذیری، مدیریت زمان، روابط عمومی بالا و مهارت حل مشکل و توانایی کار تیمی از جمله نتایج این دوره از مسابقات خواهد بود.

مدیر اجرایی انجمن صنفی کارفرمایی شرکت های توزیع نیروی برق کشور در پایان سخنان خود بیان داشت: برگزاری این مسابقات می تواند فضای عمومی کار را تغییر دهد و دستاوردهای ارزشمندی را با خود به همراه خواهد داشت.

سیم‌بانان صنعت برق کشور حمایت شوند/گذر از خاموشی‌ در تابستان با برنامه‌ریزی صحیح

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =