کد خبر : 309933
تاریخ انتشار : دوشنبه 10 اکتبر 2022 - 17:15
-

نظر هیات ویژه رییس جمهور برای علت بررسی فوت “مهسا امینی”موید نظر پزشکی قانونی است

نظر هیات ویژه رییس جمهور برای علت بررسی فوت “مهسا امینی”موید نظر پزشکی قانونی است

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور اعلام کرد که گزارش هیاتی که بعد از دستور رییس جمهور با مسوولیت مستقبم وی برای پی گیری دستور رییس برای مشخض شدن علت فوت ” مهسا امینی ” تشکیل شد، موید نظر پزشکی قانونی است.

به گزارش عصرقائم، سید مجید میراحمدی در نشست خبری امروز خود با اشاره به ماموریتی که وزیر کشور بعد از فوت مرحوم “مهسا امینی” و دستور رییس جمهور برای پیگیری این مساله به وی ابلاغ کرد و این معاون وزیر کشور مسئول تحقیق پرونده شد، اظهار کرد: من بلافاصله کار را شروع کردم. ما از پزشکی قانونی، کار تحقیقات مختلف را شروع کردیم. کلیه سوابق پزشکی مرحوم “مهسا امینی” را جمع آوری کردیم. تصویر تمام دوربین های مسیر تردد مرحوم امینی را گرفتیم. از همه دستگاه های اطلاعاتی امنیتی خواستیم نظر ، و اسناد خود را به ما اعلام کنند.از دستگاه قضایی نیز خواستیم  چگونگی رفتار ماموران را به ما گزارش دهند ، همچنین از نیروی انتظامی خواستیم اسناد تحقیقات خود را به ما ارائه کنند.

اسناد مختلفی درباره بیماری “مهسا امینی” در اختیار داریم

وی ادامه داد: کمیته مستقل پزشکی را تشکیل دادیم، سه نفر از پزشکان بخش خصوصی و متخصصین قلب، مغز و و رادیولوژی در آن حضور داشتند تا همه سوابق درمانی بررسی شود. امروز برای اولین بار سندی را بیان می‌کنم که بر اساس آن پدر مرحوم امینی در ۱شهریود۹۵ با مدیرکل تامین اجتماعی کردستان مکاتبه می‌کند، به وی ابلاغ شده بود که در کردستان خدمت کند، در این نامه او می گوید دخترم مریض بوده و تحت مراقبت است و باید به تبریز برای درمان مراجعه کنند و درخواست دارد که به خاطر وضعیت دخترش که به مراقبت دائمی نیاز دارد، به کردستان نیاید. علت بیماری در این سند توسط پدر امینی ذکر نشده است.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور همچنین با بیان اینکه از ابتدا انکار می شد که مرحوم “مهسا امینی” بیماری داشته است، تصریح کرد: اسناد مختلفی درباره بیماری “مهسا امینی” در اختیار داریم. فیلمی وجود دارد که بازپرس در بیمارستان همراه پدر مهسا امینی بر بالین وی حاضر می شود آنجا پدرش تایید می‌کند، ضربه ای به سر و بدن دخترش وارد نشده است.

میراحمدی خاطر نشان کرد: گزارش نهایی ما آماده و در اختیار وزیر کشور است.جمع‌بندی ما موید نظر پزشکی قانونی است.

به نتیجه نرسیدیم که فوت امینی رمز شروع عملیات باشد

فرضیه سم در بدن “مهساامینی” رد شد

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با اشاره به ناآرامی های رخ داده در کشور پس از درگذشت “مهسا امینی”، گفت: آنچه که کاملا محرز است و در اعترافات دستگیرشدگان است، این است که یک هدایت و حمایت و پشتیبانی مالی، رسانه ای ، دیپلماتیک و بهره برداری دشمنان خارجی مشهود است. آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورها پشتیبان و صحنه گردان شده‌اند. این سوال مطرح است که آیا درگذشت امینی اقدام از قبل طراحی شده بود یا نه؟ ما به نتیجه نرسیدیم که فوت امینی رمز شروع عملیات باشد. پزشکی قانونی آزمایش سم پاشی انجام داد و فرضیه سم در بدن امینی را رد کرد.

وی افزود: به دلیل تاخیر در اطلاع رسانی ، دشمن توانست که روایتگر اول باشند و احساسات را برانگیخته کردند. از ظرفیت فضای مجازی و شبکه های فارسی زبان استفاده کردند. سوژه بسیار مناسبی برای برانگیختگی احساسات پیدا کردند و تلاش کردند احساس تنفر را در جامعه تشدید کنند. مرحله سوم، ایجاد احساس خشم در جوانان بود و آنها را برای عکس العمل آماده کرد. در ادامه فراخوان برای تجمع دادند و عملیات میدانی و اغتشاشات را آغاز کردند تا هدف اصلی ناامنی گسترده در کشور بود را دنبال کنند. از یک اتفاق، بلافاصله بهره برداری مناسبی برای خود انجام دادند. توسط ربات ها آمارهای بسیار نجومی را ترند کردند. آمار ۳۰۰ هزار نفری در فضای مجازی را ۱۰۰ میلیون ترند کردند و جنگ روانی گسترده را دنبال کردند.

در اغتشاشات اخیر ۲۰ نفر در جریان عملیات کشته سازی جان خود را از دست داده‌اند

وی ادامه داد: در اعترافات دستگیرشدگان وجود دارد که برای آنها مهم نیست چه کسی کشته می شود و چه اموالی غارت می شود. مهم این بود که هرکسی می تواند بکشد و غارت کند. مهم نبود که باحجاب باشد یا بی‌حجاب یا سنی باشد یا شیعه. مهسا امینی مربوط به خطه کردستان بود و دشمن تلاش کرد از ظرفیت قومیتی و کرد بودن وی استفاده کند. برای تحریک قوم لر، دختری به اسم “نیکا” خارج از منطقه اغتشاشات را شناسایی کرده و کشتند و به راننده‌ای دادند تا جلوی بیمارستان ببرد. بلافاصله بعد از از یک دقیقه، موضوع را به اینترنشنال فرستادند، یعنی کاملا طراحی شده عمل کردند ولی پدرش گفت دخترش به دست نیروی انتظامی کشته نشده است. کشته سازی یکی از پروژه های جدی آنها بود. تا الان بیش از ۲۰ نفر خارج از اغتشاشات توسط این افراد کشته شده اند تا پروژه کشته سازی را دنبال کنند.

وی خاطرنشان کرد: در زاهدان، اموال اهل سنت به آتش کشیده شد. دشمن دنبال جنگ اقوام و شیعه و سنی است و نبرد ترکیبی را پیاده کرده اند. برای هر عملیات، قیمت تعیین کرده اند. حمله به مامور ، شعار نویسی ، ارسال فیلم دستمزد مختلف و زیادی داشت.

نظر هیات ویژه رییس جمهور برای علت بررسی فوت "مهسا امینی"موید نظر پزشکی قانونی است
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

یک × دو =