کد خبر : 307716
تاریخ انتشار : شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
-

آغاز به کار انجمن علمی دانشجویی طب سنتی ایرانی و طب مکمل

آغاز به کار انجمن علمی دانشجویی طب سنتی ایرانی و طب مکمل

روش‌های علمی و مبتنی بر شواهد طب‌های سنتی و مکمل، توانمندسازی پژوهشی مخاطبین، بسترسازی به منظور ارتقاء سیستم بهداشتی- درمانی و افزایش آگاهی کادر درمانی و سایر رشته‌های زیر مجموعه وزارت بهداشت نسبت به پتانسیل‌های موجود در انواع طب‌های سنتی و مکمل از اهداف انجمن علمی دانشجویی طب سنتی ایرانی و طب مکمل است.

به گزارش عصرقائم، انجمن علمی دانشجویی طب سنتی ایرانی و طب مکمل زیر نظر مرکز پژوهش‌های دانشجویی و معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران در تیرماه ۱۴۰۱ تأسیس شده است.

این انجمن با هدف توسعه طب سنتی ایرانی و طب‌های مکمل تشکیل شده است. رشد و توانمندسازی نیروی انسانی و بهره گیری از نیروی فکری، علمی و اراده اعضا به منظور رشد فردی تک تک اعضا و مخاطبین از اهداف اصلی این انجمن است.

هیأت مؤسس انجمن، هفت نفر از دانشجویان رشته‌های طب ایرانی، داروسازی سنتی و تاریخ پزشکی دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند که هسته اولیه انجمن را تأسیس کرده‌اند. این اعضا شامل دکتر محمدصادق عادل مهربان، دکتر شبنم خاتمی، دکتر نرگس لاوری، دکتر نیوشا اسماعیل‌زاده، دکتر حامد آهن سازان، دکتر محمدحسین عباسی و دکتر ریحانه علی پور هستند.

اعضای انجمن به منظور ارائه گزارشی از تأسیس و فعالیت‌های انجمن، گفتگویی مجازی با مسئولین دانشکده طب ایرانی داشتند.

در این جلسه، دکتر روجا رحیمی، رئیس دانشکده و دکتر مهرداد کریمی، معاون پژوهشی دانشکده طب ایرانی پس از ابراز خرسندی از تشکیل این انجمن و بیان ضرورت وجود آن، حمایت همه جانبه خود از انجمن را اعلام کردند. همچنین دکتر محمد صادق عادل مهربان، دبیر انجمن به شرح اهداف، حیطه فعالیت و برنامه‌های انجمن پرداخت.

با توجه به بستر دانشگاهی انجمن، معرفی روش‌های علمی و مبتنی بر شواهد طب‌های سنتی و مکمل، توانمندسازی پژوهشی مخاطبین، بسترسازی به منظور ارتقاء سیستم بهداشتی- درمانی و افزایش آگاهی کادر درمانی و سایر رشته‌های زیر مجموعه وزارت بهداشت نسبت به پتانسیل های موجود در انواع طب‌های سنتی و مکمل از اهداف این انجمن است.

جذب دانشجویان علاقه‌مند به این حوزه (طب سنتی ایرانی و طب مکمل)، برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی به منظور آشنایی رشته‌های مرتبط با این حوزه، برگزاری دوره‌های آموزشی عمومی برای رشته‌های غیر مرتبط و عموم مردم، برگزاری سمینار، جشنواره و کنگره‌های علمی در این زمینه، همکاری با سایر دانشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی در راستای پیشبرد طرح‌های پژوهشی مرتبط، تشکیل کارگروه‌های تخصصی با هدف تدوین مقالات، کتب و گزارش‌های علمی، آشناسازی دانشجویان علاقه‌مند با تولید محصولات و ارتباط با صنعت، همکاری با مؤسسات و شرکت‌های رسانه‌ای به منظور تولید محصولات رسانه‌ای در این حوزه، و همکاری با شرکت های تجاری و صنعتی (صنایع غذایی، گردشگری و … )، حیطه فعالیت های انجمن را تشکیل می دهد.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، عضوگیری با اعلام عمومی از میان اعضای هیأت علمی، دانشجویان، پزشکان و علاقه‌مندان در راستای تکمیل کادر علمی‌ و اجرایی انجمن در حال انجام است.

آغاز به کار انجمن علمی دانشجویی طب سنتی ایرانی و طب مکمل

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هفده − نه =