کد خبر : 307448
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۵
-

کامیونت آترین پلاس رونمایی شد

کامیونت آترین پلاس رونمایی شد

قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران‌خودرو در آیین رونمایی از کامیونت آترین‌پلاس ایران‌خودرو دیزل از حذف خودرو ناقص از فرآیند تولید ایران‌خودرو دیزل خبر داده و تاکید کرد از ابتدای شهریورماه ایران‌خودرو دیزل نیز محصول ناقصی تولید نخواهد کرد.

به گزارش عصرقائم، امروز، گروه صنعتی ایران‌خودرو در محل این شرکت از جدیدترین کامیونت خود با نام کامیونت آترین پلاس در حضور مدیران ارشد گروه صنعتی ایران‌خودرو و مسئولان استان تهران رونمایی کرد.

کیانوش پورمجیب- قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران‌خودرو- با اشاره به نقشه راه توسعه ایران‌خودرو دیزل، روند تولید در این شرکت را از نگرانی‌های گروه صنعتی ایران‌خودرو خوانده و اظهار کرد: با تحول ایجاد شده در آن توفیق‌های بسیار خوب کسب شده است و کارکنان به خوبی از تولید و کیفیت پاسداری می‌کنند.

وی با اشاره به فرآیندهای نوین گروه صنعتی ایران‌خودرو که از بهمن‌ماه سال گذشته پایه‌ریزی شده و در حال اجراست، گفت: در تولید توانسته‌ایم عارضه‌ هر ساله خود (تولید خودروهای کسری‌دار) را حذف کنیم. تولید و توسعه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اکسیری است که با هم‌افزایی می‌تواند مسیرهای روشنی را پیش‌روی صنعت کشور قرار دهد. حتی فکر کردن به تولید بدون کسری در ایران‌خودرو بسیار سخت بود، اما این اتفاق از ابتدای خردادماه اجرایی و تولید به صورت کامل محقق شد.

پورمجیب با بیان اینکه هرچه پیش می‌رویم، از برکات این اقدام راهبردی بیشتر منتفع می‌شویم، جلوگیری از افت کیفیت محصولات و رفع نارضایتی مشتریان ناشی از عدم تحویل خودرو کامل را از نتایج این اقدام برشمرد و گفت: در بهمن ماه سال گذشته بیش از ۸۰ هزار دستگاه خودرو ناقص داشتیم که در حال حاضر به ۸۰۰۰ دستگاه رسیده‌ و در زمان کوتاهی هم به صفر خواهد رسید.

این مقام صنعتی ادامه داد: تیراژ تولید در ایران‌خودرو افزایش جدی داشته است. تعریف آمار تولید خودرو، از ناقص و نیم‌ساخته به خودرو تجاری شده و قابل تحویل به مشتری تغییر یافته و بر همین اساس از ابتدای امسال تا ۳۱ مردادماه ۲۳۵ هزار دستگاه تولید خودرو کامل صورت گرفته که افزایش ۴۶ درصدی را ثبت کرده است؛ این در حالیست که در مدت مشابه سال گذشته، تنها ۱۶۱ هزار دستگاه خودرو کامل تولید شده بود.

وی با بیان‌اینکه ایران‌خودرو دیزل در همین مدت افزایش سه برابری تولید را نیز رقم زده است، خاطرنشان کرد: در برخی از محصولات از جمله کشنده‌ها، شاهد افزایش ۱۳ برابری نیز هستیم. ضمن اینکه تحویل خودرو سواری به مشتریان نیز ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و خودروهای معوق به کمتر از ۵۰۰۰ دستگاه کاهش یافته است. همچنین تعهدات به مشتریان ۲۲ هزار دستگاه کاهش یافته و برخی از محصولات را زودتر از موعد به مشتریان تحویل داده‌ایم.

قائم مقام توسعه و تولید ایران‌خودرو در رابطه با تحولات در حوزه کیفیت محصولات نیز تاکید کرد: با حذف تولید ناقص، ریسک‌های کیفی محصولات را حذف کرده‌ایم که آثار آن را در کاهش مراجعه‌ها به نمایندگی‌ها دیده می‌شود. تاکنون ۲۷۹ پروژه کیفی تعریف شده تا ریشه‌های بی‌کیفیتی محصولات حذف شود. این اقدامات موید آینده‌ای روشن در زمان نزدیک است تا برای مردم ملموس شود.

وی افزود: در محصولات تارا که از ابتدای تیرماه تحویل مشتریان شده‌اند، در صورت مراجعه به شبکه خدمات پس از فروش به علت ایراد قوای محرکه ظرف شش ماهه اول بعد از تحویل، مشمول خدمات گسترده ای در ایساکو می شوند و این طرح مشمول تولیدات تارا تا پایان امسال است.

تولید و عرضه دو محصول سواری از سال آینده

پورمجیب از تولید انبوه دو محصول کراس‌اوور و کراس‌لوک در سال آینده خبر داد و گفت: دو خودرو در شأن مردم با استانداردهایی فراتر از استانداردهای مصوب عرضه خواهیم کرد. توسعه موتور سه سیلندر نیز از دیگر برنامه‌های در حال انجام در ایران‌خودرو است که نوع اول این خانواده در مرحله صنعتی‌سازی قرار دارد و از منظر سوخت و آلایندگی، سبد محصولات را ارتقاء خواهد داد.

این مقام صنعتی اعلام کرد: همچنین در حال طراحی گیربکس اتوماتیک هستیم و گیربکس نیمه اتوماتیک را نیمه دوم امسال به تولید انبوه خواهیم رساند. ظرفیت تولید گیربکس شش سرعته نیز افزایش یافته است. امسال شبکه برق و الکترونیک جتکو را هم به بهره‌برداری می‌رسانیم. برنامه‌ریزی‌ها بگونه‌ای است که تیراژ تولید محصولات جدیدتر را افزایش و محصولات قدیمی را کاهش دهیم.

قائم مقام توسعه و تولید در ایران‌خودرو ضمن اعلام خبر رونمایی تارا برقی به‌عنوان محصول به‌روز ایران‌خودرو در بهمن ماه امسال، در رابطه با برنامه‌های جهش صادرات به کشورهای همسایه اظهار کرد: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، در روسیه حضور گسترده‌ای خواهیم داشت.

کامیونت آترین پلاس رونمایی شد/ حذف تولید ناقص در ایران‌خودرو دیزل

آغاز تولید انبوه کامیونت آترین پلاس از آبان ماه

در ادامه این برنامه جواد توسلی‌مهر- مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل- با بیان اینکه طی پنج ماهه امسال، تولید ایران‌خودرو دیزل نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه برابر شده و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تا پایان سال به ۳.۵ برابر خواهد رسید، اظهار کرد: میانگین تولید روزانه ایران‌خودرو دیزل در خردادماه امسال به ۴۸ دستگاه افزایش یافته است. این تعداد از شهریور و مهرماه به روزانه ۸۴ دستگاه و از آبان ماه به ۱۱۴ دستگاه افزایش خواهد یافت.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ سود عملیاتی این شرکت تولیدکننده خودروهای سنگین به ۲۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت که در طول تاریخ صنعت خودروسازی کشور بی نظیر است. تا پایان تیرماه امسال، زیان انباشته دیزل به ۹۰۰ میلیارد تومان رسید که با فروش مرداد و شهریورماه، این عدد صفر خواهد شد و این خودروساز در نیمه دوم سال به سود بالایی دست خواهد یافت. ضمن اینکه ایران‌خودرو دیزل از نظر تعدادی در بازار خودروهای تجاری کشور، سهم ۳۵ درصدی داشته و تعداد کارکنان خود از  ۴۰۹۸ نفر در سال ۱۴۰۰ به ۵۹۰۰ نفر در سال جاری رسانده است. به زودی ۸۰۰ نفر دیگر هم  به این مجموعه خودروساز افزوده خواهد شد.

توسلی‌مهر در رابطه با موضوع کیفیت تصریح کرد: طبق تاکید مقام معظم رهبری درباره تولید باکیفیت، در سال جاری شاهد کاهش ۱۷ درصدی  نمره منفی محصولات ایران‌خودرو دیزل هستیم و در محصول اتوبوس کاهش ۲۵ درصدی نمره منفی محقق شده و شرکت گواه نیز موفق به افزایش رتبه کیفی شده است.

۷ محصول جدید تا پایان سال در سبد محصولات ایران‌خودرو دیزل

مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل از اضافه شدن هفت محصول جدید به سبد محصولات ایران‌خودرو دیزل تا پایان امسال خبر داد و گفت: در حقیقت زمان ایده تولید محصول در این مجموعه خودروساز کاهش محسوس و قابل توجهی یافته است.

وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تعداد نمایندگی‌های ایران‌خودرو دیزل از ۵۷ به ۸۰ نمایندگی افزایش خواهد یافت. ارزش بازار ایران‌خودرو دیزل از ۱۰۰۰ میلیارد تومان به ۱۷ هزار میلیارد تومان در سال جاری افزایش داشته و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال این رقم به ۴۰ تا ۴۳ هزار میلیارد تومان هم افزایش پیدا کند. همچنین سرمایه این خودروساز در فرابورس از ۵۰۰ میلیارد تومان به ۸۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است. امسال تمامی شرکت‌های زیر مجموعه ایران‌خودرو دیزل، شاهد سود بسیار خوبی خواهند بود.

این مدیر خودروساز ضمن اشاره به اینکه تولید انبوه محصول کامیونت آترین پلاس از آبان ماه با هدف تولید ۲۰۰۰ دستگاه تا پایان سال آغاز خواهد شد، تاکید کرد: با ورود این محصول به بازار، سهم ۲۳ درصدی را در حوزه تولید کامیونت کسب خواهیم کرد. امروز هیچ اثری از تحریم‌ها در ایران‌خودرو دیزل وجود ندارد.

کامیونت آترین پلاس رونمایی شد/ حذف تولید ناقص در ایران‌خودرو دیزل

بنا بر اعلام، کامیونت آترین پلاس ایران‌خودرو دیزل، به موتور ۳۷۶۰ سی‌سی چهار سیلندر توربوشارژ و اینترکولر ساخت شرکت معتبر کامینز مجهز بوده که قادر به تولید ۱۵۴ اسب بخار قدرت در دور ۲۶۰۰ و بیشینه گشتاور ۵۰۰ نیوتن متر بین ۱۲۰۰ تا ۱۹۰۰ دور بر دقیقه است. موتور کامینز کامیونت آترین پلاس ایران‌خودرو دیزل دارای استاندارد آلایندگی یورو ۵ EEV بوده و نیروی تولیدی آن توسط گیربکس دنده ای ساخت ZF با شش دنده جلو و یک دنده عقب به محور عقب آترین پلاس منتقل می شود.

حداکثر وزن ناخالص فنی مجاز کامیونت آترین پلاس ۶۰۰۰ کیلوگرم بوده و وزن خالص این کامیونت ۲۹۰۰ کیلوگرم اعلام شده است.‌ بدین ترتیب حداکثر ظرفیت باربری آترین پلاس در حدود ۳۱۰۰ کیلوگرم است. طول، عرض و ارتفاع کامیونت آترین پلاس ایران خودرو دیزل به ترتیب ۶۹۰۰، ۲۲۰۰ و ۲۳۶۰ میلی متر بوده و فاصله بین دو محور آن ۳۸۲۰ میلی متر اعلام شده است.

امکاناتی همچون  سیستم تهویه مطبوع، شیشه بالابرهای برقی، کروز کنترل، چراغ روشنایی در روز، چراغ مه شکن، دوربین دید ۳۶۰ درجه به صورت آپشنال، جدا کننده آب و روغن از مدار باد به صورت اتوماتیک، فیلتر آبگیر مدار سوخت، فیلتر خشک کن مدار باد، سیستم مالتی مدیا با نمایشگر لمسی و درگاه AUX و بلوتوث، نشانگر دیجیتالی پشت فرمان و گارد جانبی و عقب است. سیستم برقی کامیونت آترین پلاس ۲۴ ولت بوده و دارای دینام ۲۸ ولت ۷۰ آمپر است. برای این کامیونت نصب دو باتری ۱۲ ولت حداقل ۸۸ آمپر ساعت لازم است.
کامیونت آترین پلاس رونمایی شد/ حذف تولید ناقص در ایران‌خودرو دیزل

کامیونت آترین پلاس رونمایی شد/ حذف تولید ناقص در ایران‌خودرو دیزل
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

دو − 1 =