کد خبر : 304099
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵
-

اعتبار و اعتماد عمومی به پزشکی قانونی سرمایه‌ای بزرگ است

اعتبار و اعتماد عمومی به پزشکی قانونی سرمایه‌ای بزرگ است

معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر، گفت: مردم به پزشکی قانونی اعتماد کامل دارند و شاید این سازمان تنها مجموعه در حوزه تخصصی پزشکی باشد که مردم و حتی دستگاه‌های مسئول به نظرات آن تمکین می کنند و به آن اعتماد کامل دارند.

به گزارش عصرقائم، به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور،  کاظم غریب آبادی صبح امروز یکشنبه ۲۹ خرداد ماه در جلسه شورای مدیران سازمان پزشکی قانونی کشور، گفت: برای مجموعه تخصصی پزشکی قانونی سه ویژگی می توان در نظر گرفت که عبارتند از اعتبار، اعتماد و کار علمی.

وی با تأکید بر اینکه اعتبار در محافل علمی و اعتماد عمومی به سازمان از همان کار علمی و تخصصی مجموعه ناشی می شود، اظهار داشت: این برای پزشکی قانونی سرمایه بزرگی است که در جامعه از اعتبار بالایی برخوردار است و مسئولین و مردم به نظرات و کارشناسی های آن در موضوعات گوناگون اعتماد کامل دارند و این اعتبار و اعتماد حاصل یک فرایند، تلاش و فعالیت علمی است.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه، تصریح کرد: در حوزه علمی بودن آنچه برای سازمان پزشکی قانونی کشور اهمیت دارد آن است که کار اجرایی مانع فعالیت های علمی و آموزشی آن نشود. هرچند حوزه خدمات و سطح ارجاعات پزشکی قانونی بسیار گسترده است اما باید برنامه ای منسجم و نه صرفا سازمانی (حتی به صورت فردی) برای تولید علم و فعالیت های آموزشی و فنی آن حتی در حوزه های بین الملل تعریف شود.

غریب آبادی با اشاره به لزوم تقویت فعالیت های حوزه بین الملل سازمان وگسترش تعاملات دو یا چند جانبه با دیگر کشورها، افزود: طی چند سال گذشته به دلیل برخی اتفاقات و تحولات شاهد کاهش فعالیت های سازمان در حوزه بین الملل بودیم اما لازم است این تعاملات با هدف تبادل تجربیات با پزشکی قانونی دیگر کشورها و مجامع علمی مجددا برقرار و تقویت شود.

وی همچنین تصریح کرد: سازمان پزشکی قانونی کشور زمینه های مناسبی جهت برقراری ارتباط موثر و مفید با کشورهای منطقه و امضای تفاهمنامه های همکاری مشترک با سایر کشورها دارد.

غریب آبادی همچنین به موضوع تحریم ها و مشکلات سازمان در تأمین برخی تجهیزات اشاره کرد و گفت: سازمان پزشکی قانونی کشور در سال های اخیر تلاش هایی برای بومی سازی تجهیزات مورد نیاز خود داشته است اما با توجه به تحریم های ظالمانه و غیرقانونی علیه کشورمان در تأمین برخی تجهیزات و دستگاه های تخصصی مورد نیاز خود در بخش های فنی با مشکلاتی مواجه است.

وی خاطرنشان کرد: امور بین الملل قوه قضاییه با توجه به جایگاه و نقش پزشکی قانونی آماده کمک به این سازمان تخصصی در موضوع تأمین تجهیزات مورد نیاز و نیز برگزاری نشست ها و همایش های بین الملل است.

غریب آبادی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر لزوم تقویت ارتباطات بین الملل قوه قضاییه افزود: قوه قضاییه به دنبال برقراری ارتباط و تعاملات هدفمند با مجموعه های قضایی دیگر کشورها است به ویژه آنکه مسئولیت های قوه قضاییه در ایران بسیار سنگین و متنوع است و هیچ کشوری چنین تشکیلات قضایی ندارد.

وی از تدوین برنامه ای برای تعاملات بین المللی قوه قضاییه خبر داد و گفت: این برنامه مراحل پایانی تدوین را طی می کند و به زودی در بخش های مختلف این دستگاه اجرایی و ارتباطات بین الملل قوه تقویت می شود.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر، برقراری تعاملات بین المللی هدفمند و بیان دستاوردها را عاملی برای تبادل تجربیات و نیز معرفی چهره ای درست از نظام قضایی کشور عنوان کرد.

اعتبار و اعتماد عمومی به پزشکی قانونی سرمایه‌ای بزرگ است
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =