کد خبر : 293714
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۹:۳۵
-

«شناخت محیط زیست» اجباری شد

«شناخت محیط زیست» اجباری شد

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تدریس آزمایشی درس «شناخت محیط زیست» در ۱۰ دانشگاه کشور گفت: این درس با تلاش و پیگیری سازمان حفاظت محیط زیست از حالت اختیاری به اجباری تبدیل شده است.

به گزارش عصرقائم، نورالله مرادی با تاکید بر لزوم افزایش ضریب نفوذ موضوعات محیط‌زیستی در نظام آموزش عالی کشور اظهار کرد: درس «شناخت محیط زیست» با تلاش و پیگیری همکاران ما در سازمان حفاظت محیط زیست، از حالت اختیاری به اجباری تبدیل شده است. این درس از مهرماه امسال به عنوان یک درس دو واحدی و به‌صورت آزمایشی در ۱۰ دانشگاه کشور تدریس می‌شود.

وی افزود: دو کتاب برای درس «شناخت محیط زیست» معرفی شده است البته برنامه ما در معاونت آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست، تامین محتوا برای این درس است. به عبارت دیگر در حال تدوین کتابی هستیم که بتوانیم محتوای مورد نیاز گروه‌ها و دانشگاه‌ها را به‌صورت به‌روز شده فراهم کنیم.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: چون درس «شناخت محیط زیست» برای همه دانشجویان در گروه‌های مختلف آموزشی در نظر گرفته شده است می‌بایست با یک رویکرد جدید تدوین شود و ما در حال انجام این کار هستیم. امیدواریم این کار باعث استقبال دانشجویان از درس «شناخت محیط زیست» به عنوان یک درس عمومی شود تا منجر به نهادینه سازی فرهنگ و دانش محیط زیستی در سطح جامعه گردد.

مرادی با بیان اینکه در تلاشیم تا استادان این درس از سوی سازمان محیط زیست و ادارات کل استان‌ها به دانشگاه‌ها معرفی شوند، خاطرنشان کرد: هم اکنون در ۱۰ استان کشور که تدریس درس «شناخت محیط زیست» به‌صورت پایلوت اجرا می شود، بخش عمده‌ای از رایزنی با اساتید توسط مدیران کل حفاظت محیط زیست استان‌های مزبور صورت می‌گیرد و بخشی از استادان هم از همکاران سازمان محیط زیست هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست  درس «شناخت محیط زیست» با هدف کلی افزایش حساسیت و توجه دانشجویان رشته‌های گوناگون به رعایت ملاحظات محیط زیستی در انجام طرح‌ها و پروژه‌ها و اهداف ویژه شناخت علمی و عملی دانشجویان به ضرورت درک حفاظت از محیط زیست در زمینه کاری و تحصیلی و درک عمیق دانشجویان به مقوله حفاظت از محیط زیست از طریق بهره مندی از خدمات مشاوره‌ای متخصصان حوزه محیط زیست درفعالیت‌های حرفه‌ای و تخصصی خود از مهرماه امسال به برنامه درسی ۱۰ دانشگاه اراک، تهران، بیرجند، رازی، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان، علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، فردوسی مشهد، محقق اردبیلی و یزد به‌صورت آزمایشی افزوده شده است و به مدت دو سال تدریس خواهد شد. پس از ارزیابی موفقیت ‌آمیز بودن و تأیید کمیسیون مربوطه، تدریس این درس در همه دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی کشور صورت خواهد گرفت.

«شناخت محیط زیست» اجباری شد
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =