کد خبر : 304054
تاریخ انتشار : یکشنبه 19 ژوئن 2022 - 13:40
-

دغدغه اصلی دولت و مجلس رفع مشکلات مردم است

دغدغه اصلی دولت و مجلس رفع مشکلات مردم است

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مردم از ما انتظار بهبود وضعیت را دارند، تصریح کرد: دغدغه اصلی دولت و مجلس با وجود مشکلات اقتصادی موجود؛ رفع مشکلات مردم است.

به گزارش عصرقائم، منصورعلی زارعی در چهارمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران که در مرکز شیرخوارگاه شکوفه ساری برگزار شد با قدردانی از برگزاری این جلسه با اشاره به اینکه دولت و مجلس با برنامه‌ریزی دقیق در تلاش است تا کارها به نحو احسن پیش برود، اظهار کرد: طرح ساماندهی کارکنان هفته آینده در صحن مجلس پیگیری می شود.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مردم از ما انتظار بهبود وضعیت را دارند، تصریح کرد: نگاه مجلس حل مشکلات به ویژه برای قشر ضعیف و کم برخوردار  جامعه است.

وی با اعلام اینکه قدرت خرید مردم نباید پایین بیاید، ادامه داد: دولت و مجلس تلاش می کند امنیت غذایی مردم آسیب نبیند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز با اشاره به وزراتخانه مردمی هستیم و بسیاری از مردم با این وزارتخانه در ارتباط هستند، گفت: با توجه گستره کاری نیازمند توجه ویژه از لحاظ بودجه ای هستیم تا پاسخگوی مردم باشیم.

علی باقری خواستار هم‌افزایی و انسجام در بین مدیران عضو شورا هماهنگی با اولویت ارائه خدمات به جامعه هدف با کمک از تمام ظرفیت‌ها شد و تصریح کرد: باید جایگاه خود را ارتقاء دهیم.

رئیس شورای هماهنگی تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره ضرورت تعامل بین مدیران و نمایندگان مجلس تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی از ظرفیت بزرگی به نام قانون گذاری برخوردار است و مدیران باید با کمک نمایندگان در راستای ارائه خدمات بی وقفه به مردم شریف گام های مهمی بردارند.

سرپرست بهزیستی مازندران نیز با بیان اینکه سازمان بهزیستی به عنوان تنها سازمان دولتی حمایتی و تخصصی در کشور وظایف متعددی دارد ، گفت : حدود ۱۶۲ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی مازندران قرار دارند که خدمات مستمر و غیر مستمر دریافت می کنند.

فریبا بریمانی افزود : ۹۲۰ مرکز تحت پوشش بهزیستی مازندران قرار دارند که خدمات مستمر و غیر مستمر به جامعه هدف ارائه می کنند .

بریمانی هدف بهزیستی را تغییر نگرش عمومی نسبت به افراد دارای معلولیت دانست و ادامه داد : هدف سازمان بهزیستی آگاهی افراد دارای معلولیت نسبت به توانمندی و محدودیت های خود و  توانمندسازی  آنان است.

سرپرست بهزیستی مازندران به شناسایی و ارائه خدمات به افراد دارای معلولیت اشاره کرد و گفت : در طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه ، افراد دارای معلولیت در سطح روستاها شناسایی و خدمات به آنان ارائه می شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته به ۶۲ هزار فرد دارای معلولیت خدمات ارائه شده است ، افزود : در استان مازندران ۲۶ هزار نفر دارای معلولیت جسمی – حرکتی ، ۱۳ هزارنفر دارای معلولیت ذهنی ، ۷۴۵۰ نفر دارای معلولیت بینایی و ۷۴۰۰ نفر معلولیت  شنوایی ، ۶۵۰۰ نفر دارای بیماری روانی مزمن  و ۷۳۰ نفر دارای معلولیت صوت و گفتار تحت پوشش بهزیستی تستان می باشند.

بریمانی ادامه داد : در استان مازندران ۱۱۳ مرکز توانبخشی به افراد دارای معلولیت خدمات ارائه می کنند که یکی از برنامه های بهزیستی استان افزایش این مراکز است.

سرپرست بهزیستی مازندران به فعالیت معاونت اجتماعی اشاره کرد و گفت : کارکنان اورژانس اجتماعی بهزیستی مازندران مراکز آسیب و مناطق حاشیه شهر را شناسایی و با ارائه خدمات متناسب با آن منطقه در جهت کنترل و کاهش آسیب ها گام های اساسی برمی دارند.

وی با بیان اینکه ۱۷ هزار خانوار در حوزه اجتماعی تحت پوشش بهزیستی هستند،  افزود : در دفتر توانمندسازی خانواده نیز توانمندی و قابلیت های خانواده ها شناسایی و خدمات لازم ارائه می گردد.

دغدغه اصلی دولت و مجلس رفع مشکلات مردم است

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

3 + 5 =