کد خبر : 282836
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
-

درمان، تامین اجتماعی و بودجه دفاعی؛ بالاترین هزینه های آمریکا

درمان، تامین اجتماعی و بودجه دفاعی؛ بالاترین هزینه های آمریکا

۲۸ تریلیون دلار از ۸۴ تریلیون دلار بدهی آمریکا مربوط به بخش دولتی است.

به گزارش عصرقائم، به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان بدهی‌های دولت این کشور تا پایان ماه سپتامبر به ۲۸ تریلیون و ۸۳۴ میلیارد و ۲۱۲ میلیون دلار رسیده است. میزان بدهی هر شهروند آمریکایی تا پایان این ماه به طور متوسط ۸۶ هزار و ۶۵۱ دلار و میزان بدهی هر مالیات دهنده آمریکایی به طور متوسط ۲۲۸ هزار و ۹۹۷ دلار بوده است.

کسری بودجه دولت آمریکا تا پایان ماه سپتامبر به سه تریلیون و یک میلیارد و ۵۸۱ میلیون دلار رسیده است. در حال حاضر بزرگ‌ترین اقلام بودجه‌ای آمریکا شامل: مراقبت‌های درمانی با یک تریلیون و ۳۴۸ میلیارد و ۳۸۸ میلیون دلار، تامین اجتماعی با یک تریلیون و ۱۴۲ میلیارد و ۶۳۲ میلیون دلار، هزینه‌های دفاعی با ۷۳۳ میلیارد و ۱۹۶ میلیون دلار و بهره پرداختی بدهی با ۴۰۶ میلیارد و ۲۰۷ میلیون دلار است.

هم‌چنین تا پایان این ماه، میزان مجموع بدهی‌های دولتی و غیردولتی آمریکا معادل ۸۴ تریلیون و ۸۲۶ میلیارد و ۲۰۵ میلیون دلار بوده است. از این میزان، ۲۱ تریلیون و ۶۸۶ میلیارد و ۶۵۵ میلیون دلار مربوط به بدهی های شخصی بوده که یک تریلیون و ۷۶۷ میلیارد و ۴۰۳ میلیون دلار آن به شکل وام دانشجویی بوده است.

طی این مدت، اوراق قرضه آمریکایی در اختیار کشورهای خارجی به هفت تریلیون و ۶۲۳ میلیارد و ۱۸ میلیون دلار رسیده است. کسری تجاری آمریکا در یک ساله منتهی به این ماه معادل یک تریلیون و ۳۵ میلیارد و ۶۱۴ میلیون دلار اندازه گیری شده است که ۳۳۸ میلیارد و ۹۰۸ میلیون دلار از این کسری مربوط به تجارت با چین بوده است. این کسری بودجه بزرگ همواره یکی از موارد اختلافی مهم با چین بوده و این کشور متعهد شده است در قالب فاز نخست توافق تجاری خود با آمریکا، این رقم را کاهش دهد.

در طرف دارایی ها نیز مجموع دارایی های ملی ۱۹۸ تریلیون دلار و ۷۷۳ میلیارد دلار و مجموع دارایی های خانوارهای آمریکایی ۱۶۵ تریلیون و ۸۷۷ میلیارد دلار برآورد شده است.

درمان، تامین اجتماعی و بودجه دفاعی؛ بالاترین هزینه های آمریکا
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سیزده − 10 =