تاریخ انتشار :سه شنبه ۵ اسفند ۹۹.::. ساعت : ۸:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

مجوز مجلس به وزارت کشور برای انتشار اوراق به منظور تامین تجهیزات آتش‌نشانی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزارت کشور اجازه انتشار اوراق مالی تا سقف یک هزار میلیارد تومان برای خرید نردبان هیدرولیکی و ماشین آتش‌نشانی در سال ۱۴۰۰ را دادند.

به گزارش قائم آنلاین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت سوم دیروز (دوشنبه) مجلس و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه، بندهای الحاقی ۵ و ۶ و ۷ به تبصره ۵ لایحه بودجه را بررسی کرده و آنها را به تصویب رساندند.

براساس بند الحاقی ۵ به تبصره ۵ لایحه، به وزارت کشور اجازه داده می‌شود تا سقف ده هزار میلیارد ریال (۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) اوراق مالی اسلامی با تضمین اصل و سود توسط دولت برای خرید نردبان هیدرولیکی و ماشین آتش‌نشانی منتشر کند.

براساس بند الحاقی ۶ به تبصره ۵ لایحه بودجه، ­به منظور تامین منابع لازم جهت بهسازی روستاها و تهیه و اجرای طرح‌های هادی روستایی به دولت اجازه داده می شود به میزان بیست هزار میلیارد ریال(۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) از طریق انتشار، فروش و واگذاری اوراق خزانه اسلامی در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسالامی قرار دهد.

براساس بند الحاقی ۷ به تبصره ۵ لایحه بودجه، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء مجاز است تا سقف بیست هزار میلیارد ( ۰۰۰ /۰۰۰ /۰۰۰ /۰۰۰ /۲۰ )اوراق مالی – اسلامی براساس توافقنامه‌ای که با وزارت امور اقتصادی و دارایی امضاء می‌کند، منتشر نماید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.