تاریخ انتشار :سه شنبه ۵ اسفند ۹۹.::. ساعت : ۱:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

بارش برف و باران از امشب در مازندران

معاون پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: بارش برف و باران از امشب در مازندران آغاز می شود و مردم از تردد غیرضرور خودداری کنند.

به گزارش قائم آنلاین، احمد اسدی در گفت و گو ، با اشاره به صاف و تا نیمه ابری بودن آسمان امروز در استان گفت: از اواخر امروز، با شمالی شدن جریان هوا، افزایش ابر، وزش باد شدید، کاهش محسوس دمای هوا و بارندگی در مناطق پایین دست آغاز می شود که در ارتفاعات بارش، بصورت برف است.

وی افزود: از فردا با تقویت جریانات شمالی، بارش مخلوط برف و باران در مناطق جلگه‌ای پیش بینی می‌شود که تا صبح پنج شنبه ادامه دارد.

معاون پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه پنجشنبه و جمعه در غرب مازندران بارش پراکنده و در مناطق مرکزی و شرقی، آسمان نیمه ابری تا ابری خواهد بود گفت: شنبه و یکشنبه هفته آینده آسمان مازندران، صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش دمای هوا پیش بینی می‌شود.

این مسئول با هشدار درباره لغزندگی جاده‌ها و تاثیر سرما بر بخش کشاورزی گفت: با توجه به بارش برف و لغزندگی جاده ها، از تردد‌های غیرضروری و صعود به ارتفاعات و مناطق برفگیر پرهیز شود.

اسدی افزود: فعالان بخش کشاورزی و واحد‌های تولیدی به ویژه باغداران، مرغداران و گلخانه داران برای پیشگیری از سرمازدگی درختان و هدر رفت انرژی در واحد‌ها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه دریا تا امشب موج کوتاه دارد گفت: از امشب دریا مواج و متلاطم می‌شود و برای فعالیت‌های دریایی مناسب نیست.

به گفته معاون پیش‌بینی هواشناسی مازندران ، شبانه روز گذشته بلده و کجور با ۷ درجه سانتیگراد زیر صفر و امیرآباد با ۱۳ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق مازندران بودند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.