تاریخ انتشار :دوشنبه ۴ اسفند ۹۹.::. ساعت : ۵:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

کشته شدن ۷ داعشی در حملات ائتلاف بین‌المللی در شمال عراق

هفت تن از اعضای گروه تروریستی داعش در حمله جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تحت امر واشنگتن در منطقه «وادی الشای» واقع در استان کرکوک در شمال عراق به هلاکت رسیدند.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یحیی رسول، سخنگوی رسانه‌ای فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق خاطرنشان کرد، بنا به دستور فرماندهی عملیات مشترک و براساس داده‌های اطلاعاتی دقیق از سوی سرویس اطلاعات ملی عراق، جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی ضد داعش هشت حمله هوایی به منطقه «وادی الشای» در استان کرکوک انجام دادند.

یحیی رسول در ادامه افزود، نیروهای ارتش عراق موفق شدند هفت تن از اعضای گروه تروریستی داعش را در جریان این حملات از پای درآورند؛ نیروهای ارتش عراق همچنین دو کمربند انتحاری، انبار تسلیحات و تجهیزات سبک کشف کردند.

پیشتر، مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق دستوراتی را در خصوص لزوم تداوم عملیات تعقیب و پیگرد باقیمانده‌های داعش صادر کرده بود.

مصطفی الکاظمی با صدور بیانیه‌ای بر لزوم تداوم عملیات تعقیب و پیگرد باقیمانده‌های داعش با همکاری تعدادی از شخصیت‌های منطقه و بزرگان عشایر تاکید کرد.

عراق دسامبر ۲۰۱۷ پس از حدود چهار سال درگیری خاک خود را از کنترل داعش آزاد کرد اما همچنان این گروه تروریستی در مناطقی که کنترل آنها را از دست داده، دست به عملیات نظامی می‌زند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.