تاریخ انتشار :یکشنبه ۳ اسفند ۹۹.::. ساعت : ۱۰:۱۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

علت اصلی طغیان بیماری در روستاها چیست؟

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در شبانه روز گذشته، کرونا جان دو هرمزگانی را گرفت و هشت روستای هرمزگان به دلیل شیوع بالای کرونا، قرنطینه شد.

به گزارش قائم آنلاین، فاطمه نوروزیان در ارتباط تصویری با خبر ساعت ۲۰ مرکز خلیج فارس، افزود: فوتی‌های جدید کرونا آقای ۶۴ ساله و خانم ۴۵ ساله از جزیره قشم بودند که شمار فوتی‌های استان به هزار و ۱۹ نفر رسید.

وی درباره روستاهای قرنطینه شده نیز گفت: این روستا‌ها به علت رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله ارتباط برخی از ساکنان با روستا‌های خارج از استان و مناطق آلوده به ویروس کرونا و شرکت در مراسم‌ها و طغیان بیماری، قرنطینه شدند.

دکتر نوروزیان گفت: این روستا‌ها گچوئیه و گزه در بستک، زیارت پارسیان، درواخانی، کیشی و کرمران در بندر خمیر، طاشکوئیه حاجی آباد و روستای کوران فین بندرعباس هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: علت اصلی طغیان بیماری و قرنطینه روستاها و شهرها، حضور افراد ناقل و بیمار در مراسم‌های عروسی، عزا و یا دورهمی‌های خانوادگی و دسته جمعی بود که موجب انتقال بیماری به دیگران شده است.

نوروزیان افزود: حضور حتی یک بیمار یا ناقل می‌تواند بیست یا ۳۰ نفر از ساکنان یک خانواده و روستا را مبتلا کند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: این هفته شمار بیماران حاد تنفسی بستری در استان ۲۷ درصد بیشتر از هفته قبل بود.

فاطمه نوروزیان افزود: شمار بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه نیز ۲۵ درصد افزایش داشت.

وی گفت: متأسفانه در هفته جاری، افزایش ۴ برابری مرگ مثبت قطعی نسبت به هفته قبل ثبت شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: موارد مثبت شناسایی شده بیماری کرونا و شمار تست‌های انجام شده هم به ترتیب ۵ و شش دهم، و ۳ و پنج دهم درصد بیشتر از هفته قبل بود.

فاطمه نوروزیان افزود: در دو هفته گذشته، میانگین سنی بیماران شناسایی شده پایین‌تر بود که این زنگ خطری برای وجود و گسترش ویروس انگلیسی است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.