تاریخ انتشار :یکشنبه ۳ اسفند ۹۹.::. ساعت : ۲:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

سازمان نظام پزشکی با رفتارهای سیاسی به جایگاه کادر درمانی ضربه نزند

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، اقدام سازمان نظام پزشکی در پیگیری اختصاص سهمیه واکسن کرونا برای هنرمندان را اقدامی سیاسی و نخ نماشده دانست و گفت: متاسفانه سازمان به جای پرداختن به مسائل صنفی کادر پزشکی و درمانی وارد مسائل حاشیه‌ای و سیاسی شده است.

به گزارش قائم آنلاین، علی اصغر باقرزاده در گفت و گو با خبرنگار ما، از اقدام سازمان نظام پزشکی در پیگیری اختصاص سهمیه واکسن کرونا برای هنرمندان انتقاد کرد و گفت: این قبیل اقدامات سیاسی و نخ نماشده به طور مداوم در حال تکرار است و به سازمان نظام پزشکی توصیه می‌کنیم اصول حرفه‌ای را رعایت کرده و به وظایف اصلی خود بپردازد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: کادر پزشکی و درمانی از عملکرد سازمان نظام پزشکی ناراضی هستند و متاسفانه سازمان به جای اینکه به مسائل صنفی این قشر بپردازد وارد مسائل حاشیه‌ای و سیاسی شده و با چنین اقدماتی حق و حقوق کادر درمانی و بهداشتی را تحت شعاع قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی بهتر است به جای پرداختن به رفتارهای سیاسی برای رفع مشکلات پرستاران و کادر درمان تلاش کند، تصریح کرد: بسیاری از صنف‌های دیگر در تزریق واکسن نسبت به هنرمندان و سلبریتی‌ها در اولویت بیشتری قرار دارند و مشخص نیست سازمان نظام پزشکی به چه دلیل خواستار اختصاص سهمیه واکسن برای هنرمندان شده است.

نماینده مردم بابلسر در مجلس یازدهم یادآور شد: گروه‌هایی مانند کادر بهداشتی و درمانی، بیماران خاص، سرطانی، دیالیزی، پیوندی، سالمندان و معلولان در اولویت دریافت واکسن قرار دارند و جای تعجب است که چگونه سازمان نظام پزشکی خواستار تخصیص سهمیه برای هنرمندان شده است.

باقرزاده با تاکید بر اینکه سازمان نظام پزشکی نباید با رفتارهای غیرعلمی و سیاسی به جایگاه کادر پزشکی و درمانی ضربه بزند، گفت: از ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی درخواست می‌کنیم جایگاه و شان نظام پزشکی را رعایت کنند؛ کادر پزشکی و درمانی نزد مردم جایگاه ویژه‌ای دارند و تقاضا داریم با رفتارهای سیاسی ذهنیت مردم را نسبت به این صنف خراب نکند؛ چنین گفتمان و رفتاری به هیچ وجه شایسته نظام پزشکی نیست و به رئیس سازمان توصیه می‌کنیم اخلاق سیاسی و پزشکی را حفظ کرده و با چنین رفتارهایی به جایگاه کادر درمانی و پزشکی خدشه وارد نکند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.