تاریخ انتشار :شنبه ۲ اسفند ۹۹.::. ساعت : ۳:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

کمک ۲۰ میلیونی بهزیستی به مددجویان زلزله زده سی سخت

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پی وقوع زلزله در شهرستان‌های دنا و سی سخت گفت: جهت جبران خساراتی که ایجاد شده و آسیب منازل مسکونی، علاوه بر مبلغی که دولت به خانواده‌هایی که منزل‌شان آسیب دیده در نظر خواهد گرفت، سازمان بهزیستی برای خانواده‌های مددجوی خود، مبلغ 20 میلیون تومان به صورت بلاعوض برای تعمیرات یا نوسازی منازل آسیب‌دیده پرداخت خواهد کرد.

به گزارش قائم آنلاین، وحید قبادی‌دانا درخصوص اقدامات صورت گرفته در پی وقوع زلزله در استان کهگیلویه و بویر احمد و شهرستان‌های دنا و سی سخت بیان کرد: باتوجه به وقوع زلزله در استان کهگلیویه و بویر احمد، شهرستان دنا و شهر سی‌سخت و روستاهای اطراف و حضور حدود ۱۵۰۰ خانوار از مددجویان سازمان بهزیستی در منطقه، همکاران ما در استان از ساعات اولیه سرکشی به منازل را آغاز و آسیب‌های حاصله را برآورد کردند.

وی افزود: باتوجه به اینکه در این زلزله فوتی نداشتیم، مصدومان نیز ساماندهی شدند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: جهت جبران خساراتی که ایجاد شده و آسیب منازل مسکونی، علاوه بر مبلغی که دولت به خانواده‌هایی که منزل‌شان آسیب دیده در نظر خواهد گرفت، سازمان بهزیستی برای خانواده‌های مددجوی خود، مبلغ ۲۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض برای تعمیرات یا نوسازی منازل آسیب‌دیده پرداخت خواهد کرد که بعد از کارشناسی لازم برای منازل، این کار انجام خواهد شد.

قبادی دانا با بیان اینکه تا پایان روز جمعه منازل مسکونی حدود ۲۰۰ خانوار مورد بازدید قرار گرفت، گفت: بلافاصله نماینده ویژه رییس سازمان و مدیرکل بهزیستی استان در منطقه حضور پیدا کرد و سعی شد رسیدگی لازم انجام شود.

وی اعلام کرد: همچنین امروز مبلغی بین ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هر خانوار بابت کمک هزینه معیشتی برای جبران شرایطی که به خاطر زلزله در منطقه ایجاد شده، به کارت بانکی ۱۵۰۰ خانوار مددجوی تحت پوشش واریز می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.