تاریخ انتشار :شنبه ۲ اسفند ۹۹.::. ساعت : ۳:۵۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

انتشار فراخوان جشنواره‌ای که ترکیبی از آواها و نغمات است

فراخوان جشنواره ملی «کارآوا» که قرار است در بخش‌های صوت، مقاله، عکس، فیلم، گزارش چندرسانه‌ای و محتوای شبکه‌های اجتماعی در اصفهان برگزار شود، منتشر شد.

به گزارش قائم آنلاین، گفته می‌شود کارآواها، مجموعه آواها و نغماتی هستند که به همراه پیشه و فعالیتی اجرا می‌شوند. بنابراین کارآواها را می‌توان به دو قسمت مختلف تقسیم کرد؛ نخست، آواهایی که جنبه کاری دارند و نبود آنها باعث اخلال در پیشه می‌شود، مانند آوازهای نقش‌خوانی و آواهای اعلان؛ دوم، آوازها و ترانه‌هایی که در کنار فعالیتی، برای رفع خستگی و ایجاد تنوع اجرا می‌شوند، ترانه‌ها و آوازهای کوچ، ترانه‌های کاشت و برداشت، آوازهای چوپانی و ساربانی، نمد مالی، قالیبافی و غیره.

این جشنواره در چهار بخش مختلف از جمله ارائه فایل صوتی یا ویدئویی از کارآواهای مناطق مختلف کشور، ارائه مقالات با موضوع کارآوا، ارائه گزارش‌های چندرسانه‌ای، انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.

شرایط شرکت در بخش اجرای کارآواها:

۱- شرکت‌کنندگان ضمن ثبت‌نام در سایت جشنواره باید آثار خود را تا تاریخ ۱۵/۱۲/۱۳۹۹ به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
۲- قطعاتی که متناسب و بر مبنای رسوم شرکت‌کنندگان انتخاب شوند، از امتیاز ویژه‌ای برخوردار خواهند شد.
۳- اختتامیه همزمان با روز اصفهان، در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
۴- هیچ محدودیت سنی برای شرکت‌کنندگان وجود ندارد.
۵- اجرای کارآوا، متناسب با موضوع آن، می‌تواند به صورت انفرادی یا گروهی باشد.

شرکت‌کنندگان باید مقالات پژوهشی خود را با موضوع کارآوا تا تاریخ ۱۵/۱۲/۹۹ به نشانی: karavafestiv@gmail.com و حتماً با هر دو فرمت مایکروسافت ورد (WORD) و پی‌دی‌اف (PDF) با فونت بی‌نازنین ۱۴ (B Nazanin ۱۴) به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. مقالات برگزیده در کتاب مجموعه مقالات جشنواره، منتشر و به نویسندگان جایزه نقدی و تقدیرنامه تعلق خواهد گرفت.

همچنین شرکت‌کنندگان باید لینک محتواهای منتشرشده‌ خود را در صفحات اینستاگرام، تلگرام، وبلاگ و یا توئیتر برای دبیرخانه جشنواره به آدرس ایمیل karavafestiv@gmail.com ارسال کنند. بدیهی است در زمان داوری محتواها، به کیفیت و کمیت محتوا و مشارکت مخاطبان در بازنشر محتوا توجه خواهد شد.

رایط شرکت در بخش گزارش‌های چندرسانه‌ای نیز بدین صورت است که شرکت‌کنندگان باید گزارشی را به ایمیل دبیرخانه (karavafestiv@gmail.com) ارسال کنند که دست‌کم شامل سه رسانه مختلف از جمله متن، مجموعه عکس، ویدئو، فایل صوتی، نقشه، اسکیس، موشن‌گرافی و غیره باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.