تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳۰ بهمن ۹۹.::. ساعت : ۱:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

موج تازه ارسال سلاح‌های پیشرفته آمریکایی به داعش در عراق

رئیس اتحادیه علمای مسلمان در دیالی عراق گفت که به تازگی محموله‌های جدید سلاح تک تیراندازی پیشرفته آمریکا به دست داعش رسیده است.

به گزارش قائم آنلاین،  «جبار المعموری» رئیس اتحادیه علمای مسلمان در دیالی عراق از ارسال محموله‌های سلاح جدید توسط آمریکا به گروه تروریستی داعش خبر داد.

المعموری به پایگاه خبری المعلومه گفت که عناصر داعش به تازگی محموله‌های سلاح تک تیراندازی پیشرفته آمریکا را دریافت کردند.

وی تصریح کرد، وضعیت امنیتی دیالی و سایر استانهای اخیر در ماههای گذشته، تغییر مهمی کرده و آن استفاده داعش از شیوه تک تیراندازی است.

این مسئول عراقی ادامه داد، عناصر داعش در استانهای مختلف عراق از فاصله دور، تک تیراندازی می‌کنند که ۹۰ درصد این تیراندازی‌ها در شب انجام می‌شود.

المعموری خاطر نشان کرد، بر اساس اطلاعات موجود، داعش بتازگی محموله‌های سلاح آمریکایی از جمله دوربین‌های پیشرفته دریافت کرده و همین مسئله نشان می‌دهد که چرا روند تیراندازی در شب افزایش افته است.

وی با اشاره به اینکه چندین قبضه از این سلاح‌ها به تازگی در ارتفاعات «حمرین» کشف شده است، خواستار انجام تحقیقات گسترده شد تا مشخص شود این سلاحها چگونه و توسط چه کسانی به دست عناصر داعش رسیده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.