تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳۰ بهمن ۹۹.::. ساعت : ۸:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

دستور وزیر بهداشت درباره زلزله سی‌سخت

در پی گزارش مقدماتی وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶ در مقیاس ریشتر در منطقه مرزی استان‌های اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد - حوالی سی سخت، وزیر بهداشت به سازمان اورژانس کشور، دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های مربوطه و سازمان غذا و دارو، دستور آماده باش داد.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، وزیر بهداشت بررسی عاجل ابعاد واقعه و تامین نیازهای احتمالی امدادی، بهداشتی و درمانی مناطق آسیب دیده را ابلاغ کرد.

تاریخ و زمان وقوع زلزله به وقت محلی: ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ ۲۲:۰۵:۳۴
طول جغرافیایی: ۵۱.۵۷
عرض جغرافیایی: ۳۰.۸۹
عمق زمین‌لرزه: ۱۰ کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:
۱۰ کیلومتری سی سخت (کهگیلویه وبویر احمد)
۱۹ کیلومتری کمه (اصفهان)
۲۴ کیلومتری یاسوج (کهگیلویه وبویر احمد)

نزدیکترین مراکز استان:
۲۴ کیلومتری یاسوج
۱۶۹ کیلومتری شیراز.

دکتر کیانوش جهانپور _ رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این باره به ایسنا گفت: بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تیم مدیریت بحران اصفهان فعال است و گروه ارزیاب و آمبولانس‌های مستقر در منطقه اعزام شده اند. تاکنون ۵ مصدوم ناشی از فرار نیز در منطقه تحت پوشش این دانشگاه شناسایی شده اند.

جهانپور گفت: همچنین بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، ٥ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در سی‌سخت مستقر شده اند و حدود ٢٠ مصدوم به یاسوج انتقال داده شده است .

وی افزود: بر اساس گزارش‌های اعلام شده، عوامل هلال احمر و سایر نیروهای کمکی در محل حادثه حضور دارند و بیمارستان‌های یاسوج در آماده‌باش به سر می‌برند.
جهانپور به ایسنا گفت: تا کنون فوتی از این حادثه گزارش نشده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.