تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳۰ بهمن ۹۹.::. ساعت : ۱:۳۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

دستور فوری رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای آماده‌باش کلیه واحدها در پی زلزله سی‌سخت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پی وقوع زلزله ۵/۶ ریشتری سی‌سخت به کلیه واحدها و تیم‌های خدمات‌رسان سلامت دستور آماده‌باش فوری داد.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهرزاد لطفی از نخستین لحظات وقوع این حادثه، دستورات لازم را برای انجام هماهنگی در راستای کمک رسانی و پذیرش مصدومان زلزله، با مشارکت معاونت های دانشگاه، صادر کرده و به صورت مستمر، پیگیر نحوه آمادگی دانشگاه است.

او با اعلام خبر تشکیل کمیته مدیریت بحران در پی وقوع زلزله در استان کهگیلویه و بویراحمد از همان لحظات اولیه این حادثه، گفت: با اعلام اتاق مدیریت بحران دانشگاه، کمیته های مرتبط با این حادثه در معاونت ها در حال پیگیری بوده و با کمک مرکز EOC، به بیمارستان ها آماده باش اعلام شد.

طی گزارش EOC بلافاصله ستاد مدیریت بحران دانشگاه به مدیریت رییس دانشگاه معاونان فعال شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه ضمن تماس مداوم با رییس دانشگاه و معاون درمان و رییس اورژانس یاسوج، گزارش لحظه به لحظه از وضعیت زلزله و مصدومان پیگیری شده است، افزود: در استان فارس نیز در پی وقوع این زلزله، در شهرستان های شیراز، رستم، ممسنی، کازرون، اقلید، آباده و سپیدان وضعیت نارنجی اعلام شد.

لطفی همچنین از آماده باش بیمارستان های نمازی، شهید رجایی و تامین اجتماعی در شیراز خبر داد و گفت: تاکنون یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و آمبولانس به سپیدان اعزام شده اند که در صورت نیاز به محل اعزام شوند. تیم واکنش سریع نیز متشکل از پرستار، متخصص طب اورژانس و پزشک ارتوپدی از بسیج جامعه پزشکی آماده خدمت رسانی هستند.

او یادآور شد: بالگرد سیدالشهدا(ع) سپاه نیز آمادگی دارد تا در صورت نیاز تیم واکنش سریع دانشگاه را به محل انتقال دهند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.