تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹.::. ساعت : ۱:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

مقامات نظامی یمن: عزم آزادسازی مأرب از چنگ اشغالگران جدی است

مقامات نظامی یمن در نشستی فوق العاده ضمن درخواست از بزرگان قبایل برای ارشاد مزدوران ائتلاف سعودی به منظور بازگشتشان به آغوش دولت نجات ملی یمن گفتند که اراده آزادسازی مأرب قاطع است.

به گزارش قائم آنلاین، رسانه‌های یمنی از برگزاری یک نشست نظامی-قبیله‌ای فوق العاده در صنعاء به منظور بررسی ساز و کار یکسره کردن نبرد در جبهه مأرب و گسترش کانال‌های ارتباط برای بازگشت مزدوران فریب خورده ائتلاف سعودی به آغوش دولت نجات ملی یمن خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره، در این نشست که به ریاست «علی الموشکی» نائب رئیس ستاد کل ارتش یمن و با حضور «عبدالله الحاکم» رئیس ستاد اطلاعات نظامی  و شماری از چهره‌ها و شخصیت‌های قبیله‌ای یمنی برگزار شد، سرتیپ الموشکی خطاب به بزرگان قبیله‌ای یمن گفت: «مسئولیت ملی و دینی شما ایجاب می‌کند که با فریب خوردگان ارتباط بگیرید تا با خروج از مأرب و بازگشت به آغوش دولت، خودشان را از نابودی نجات دهند».

الموشکی گفت: «فرزندان مأرب و ارتش و کمیته‌های مردمی هدفشان آزادسازی مأرب از چنگ اشغالگران و نه سقوط این شهر است  و تا آزادسازی آخرین وجب از خاک وطن آرام نمی‌نشینند».

رئیس ستاد اطلاعات نظامی یمن نیز از اهمیت جدی عملیات نظامی برای آزادسازی مأرب گفت و تاکید کرد:« بزرگان قبایل هم مکمل نقش ارتش و کمیته‌های مردمی هستند و می‌توانند فریب خوردگان یمنی را برای بازگشت به آغوش خانواده و وطنشان ارشاد کنند».

پیشروی خوب نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی روزهای اخیر به سمت شهر راهبردی مأرب در شرق یمن، هراس دولت مستعفی و ائتلاف سعودی-آمریکایی را به همراه داشته است.

شهر مأرب اصلی‌ترین مرکز تجمع عناصر اخوانی الاصلاح است. حزبی که ستون فقرات نیروی پیاده دولت منصور هادی را تشکیل می‌دهد. به گفته کارشناسان نظامی، آزادی شهر مأرب می‌تواند تمامی معادلات جنگ یمن را تغییر دهد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.