تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹.::. ساعت : ۱:۱۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

احراز سه تخلف رئیس‌جمهور از قانون در کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از احراز سه تخلف حسن روحانی در کمیسیون قضایی مجلس خبر داد که قرار است در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی درباره آن تصمیم‌گیری شود.

به گزارش قائم آنلاین، حسین‌علی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو ، در اصفهان با اشاره جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در روز سه‌شنبه ۲۸ بهمن ماه به ریاست محمدباقر قالیباف اظهار کرد: در بخشی از این جلسه، گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد استنکاف از اجرای ماده (۱) قانون مدنی (امضا و ابلاغ قوانین پس از تصویب مجلس) از سوی حجت‌الاسلام‌ حسن روحانی رئیس‌جمهور دولت‌های یازدهم و دوازدهم در دستور کار مجلس قرار گرفت.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه بعد از ظهر سه‌شنبه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، درخواست اعمال ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی مجلس برای استنکاف رئیس‌جمهور از اجرای قانون در خصوص تأخیر در معرفی وزرای جهاد کشاورزی و صنعت و تصدی غیرقانونی سرپرستان این دو وزارتخانه مطرح و پس از دفاعیات معاون رئیس‌جمهور، اعضای کمیسیون با تأیید نظر بنده، تخلف رئیس‌جمهور را محرز و موضوع را برای تصمیم‌گیری به صحن علنی مجلس ارجاع دادند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین در این جلسه، اعمال ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به خاطر نقض اصل ۷۷ قانون اساسی توسط رئیس‌جمهور در خصوص سند ۲۰۳۰ را بررسی و پس از اظهارات امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، ضمن تأیید نظر بنده، تخلف از قانون را محرز دانسته و موضوع را برای تصمیم‌گیری نهایی به صحن علنی مجلس ارجاع داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت رأی مثبت اکثریت نمایندگان مجلس، پرونده رئیس‌جمهور برای رسیدگی و برخورد قضایی به قوه قضائیه فرستاده خواهد شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.