تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ بهمن ۹۹.::. ساعت : ۱۰:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

تخصیص ۴ میلیارد تومان برای توسعه کارخانه کمپوست بهشهر

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران، گفت: ۴ میلیارد تومان اعتبار جهت توسعه کارخانه کمپوست بهشهر به عنوان کارخانه کمپوست ناحیه شرق استان مازندران تخصیص یافت. ‎

به گزارش قائم آنلاین، مهدی رازجویان در جلسه ساماندهی پسماند شرق استان مازندران، افزود: توسعه کارخانه کمپوست بهشهر به عنوان کارخانه کمپوست ناحیه شرق استان مازندران، مشکلات پسماند و زباله شهرستان‌های نکا و گلوگاه را نیز کاهش خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه طرح تفکیک زباله در استان مازندران به صورت پیش‌فرض در شهرستان نکا انجام خواهد شد، افزود: مقررات قانون هوای پاک جهت صدور مجوز مرکز جمع‌آوری ضایعات باید اجرا شود.

رازجویان با اشاره به تسریع عملیات اجرایی ساخت کارخانه زباله‌سوز ساری نیز اظهار داشت: تلاش مجموعه مدیریت استان بر این است تا این پروژه‌ی بزرگ تا قبل از اتمام دولت دوازدهم مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

معاون استاندار مازندران با تاکید بر ترویج و گسترش فرهنگ‌سازی در جامعه، تصریح کرد: اصلاح الگوی مصرف و تفکیک زباله از مبدا می‌تواند منجر به کاهش تولید زباله در استان گردد.

وی افزود: ساماندهی زباله‌گردها و مراکز جمع‌آوری ضایعات و همچنین آموزش تفکیک زباله به شهروندان می‌تواند باعث انجام شدن هر چه بهتر طرح تفکیک زباله از مبدا گردد.

رازجویان ادامه داد: بهره‌برداری از کارخانه زباله سوز نوشهر و کارخانه کمپوست تنکابن که در چند ماه اخیر انجام شده و همچنین پروژه‌ی لندفیل قائم‌شهر، مشکلات پسماند و زباله در استان را کاهش چشم‌گیری داده است.

معاون استاندار مازندران با تاکید بر رعایت اصول زیست‌محیطی در ساخت پروژه‌های حوزه پسماند در استان، اظهار داشت: جهت کاهش مشکل زباله مازندران باید نگاه استانی به این معضل شود لذا تاسیس سازمان مدیریت پسماند استان نیز در همین راستا بود.

رازجویان افزود: سازمان مدیریت پسماند استان با استفاده از ایده و نگاه نخبگان، کارشناسان و متخصصان، نگاه علمی و تخصصی جهت پیگیری مشکلات زباله استان داشته باشد.

وی ادامه داد: انتقال زباله از مراکز دفن به کارخانجات کمپوست و زباله‌سوز باید باعث احیای زمین آن مناطق و بازگشت به چرخه سالم زیست‌محیطی شود.

رازجویان با تاکید بر مدیریت صحیح جمع‌آوری فاضلاب در شهرهای استان، اظهار داشت: احداث تصفیه‌خانه و دفع سپتاژ شهری در شرق استان مازندران ضمن استفاده از تمام ظرفیت‌ها، باید با بهترین کیفیت انجام شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.