تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۷ دی ۹۹.::. ساعت : ۱۲:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

خلع ید نگین کشاورزی ایران از خریدار با پیگیری دستگاه قضایی

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: آخرین اقدام در خصوص خلع ید شرکت کشت و صنعت مغان از خریدار صورت گرفت و نگین کشاورزی ایران به بیت المال بازگشت.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از روابط عمومی دادگستری اردبیل، ناصر عتباتی اظهار کرد: خلع ید مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان از خریدار و بازگشت آن به بیت المال انجام یافته و در پی ابطال واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان پس از سفر استانی رییس قوه قضاییه و از سوی هیات داوری و همچنین در راستای ماموریت آیت الله رئیسی به دادگستری استان اردبیل در رابطه با پیگیری این موضوع، آخرین اقدام در خصوص خلع ید این شرکت از خریدار صورت گرفت و نگین کشاورزی ایران به بیت المال بازگشت.

وی با تاکید بر اینکه با پیگیری‌های مستمر دادگستری استان اردبیل و مسؤولان ذیربط، هیات مدیره دولتی و مدیرعامل جدید در شرکت کشت و صنعت مغان مستقر شد، افزود: پس از اقدام مهم دستگاه قضایی در مورد بازگشت این مجتمع بزرگ به بیت المال، گام بعدی نظارت بر نحوه اقدامات هیات مدیره جدید و مراقبت از اموال شرکت و پیگیری امورات بر زمین مانده است که دادگستری نسبت به این موضوع نیز اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل بیان کرد: تخلفات و جرائم اتفاق افتاده در روند واگذاری که از سوی رئیس‌ وقت سازمان خصوصی سازی صورت گرفته بود در قالب پرونده کیفری در محاکم قضایی صالح در تهران در حال رسیدگی است.

عتباتی گفت: دستگاه قضایی در رابطه با شرکت کشت و صنعت مغان از اعتبار و توان خود به طور کامل استفاده کرد  و در این مرحله نیز با نظارت کامل بر عملکرد هیات مدیره دولتی، نسبت به این حفظ اموال و رونق تولید در این مجموعه تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.