تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۶ دی ۹۹.::. ساعت : ۳:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

گذر همه استان‌ها از پیک سوم کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت از شروع موج سوم کرونا در مازندران خبر داد و گفت: همه استان‌ها پیک سوم را رد کرده اند و این می‌تواند باعث توجه ها به این استان شود

به گزارش قائم آنلاین، سمیه سادات لاری ضمن بازدید از مرکز درمانی شهرستان آمل در دیدار با مسئولان شهرستان آمل اظهار کرد: با وجود یازده ماه از ویروس کرونا رفتار این ویروس تغییری نکرده و غیرقابل پیش‌بینی شده و نه تنهاخفیف تر نشده بلکه جهش یافته است.

وی اصل طرح شهید حاج قاسم را همدلی خواند و افزود: اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت می تواند جامعه را زودتر قانع کند و تغییر نگرش و باور را در جامعه بهتر بدست اوریم، در نتیجه زودتر به نتیجه خواهیم رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه ۸۶ درصد مردم پروتکل ها را رعایت می کنند، اظهار کرد: مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند و این طرح می تواند در بیدار کردن مسئولیت های اجتماعی و بهداشتی تاثیر بسزایی داشته باشد.

وی ایجاد قرارگاه را نقطه عطفی دانست و تصریح کرد: اولین گام طرح حاج قاسم سلیمانی تشکیل قرارگاه بود که با همکاری بسیج، سپاه و سازمان‌های مردم نهاد انجام می شود، افراد بیمار شناسایی ایزوله و قرنطینه شوند تا در جامعه نیایند و این را همه باید کمک کنند.

لاری طرح پزشک خانواده را از امتیازات مازندران خواند و خاطرنشان کرد: در راستای طرح پزشک خانواده می توان تعامل خوبی برقرار کرد و تا شناسایی بیماران بهتر صورت بگیرد.

وی از شروع موج سوم در مازندران خبر داد و گفت: همه استان ها پیک سوم را رد کرده اند و این می‌تواند باعث توجه ها به این استان شود، مشارکت اجتماعی شرط موفقیت در  کرونا است، همدلی و مشارکت مسئولین و مردم می تواند در این طرح تاثیر مثبتی داشته باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.