تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۶ دی ۹۹.::. ساعت : ۱۱:۱۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

شیوع کرونا وضعیت بیمارستان‌های آلمان را «بسیار دشوار» کرده است

شمار مبتلایان جدید به کرونا وضعیت حاکم بر بیمارستان‌های آلمان را بسیار دشوار کرده و این کشور احتمالا با محدودیت‌‌های بیشتری مواجه می‌شود.

به گزارش قائم آنلاین، سخنگوی دولت آلمان دوشنبه شب به وقت تهران از وضعیت «بسیار دشوار» حاکم در بیمارستان‌های این کشور به دلیل موج جدید ابتلا به کرونا بین شهرندان این کشور خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» «اشتفن سیبرت» سخنگوی دولت آلمان گفت که وضعیت  در بیمارستان‌های این کشوربه دلیل مبتلایان جدید به کرونا بسیار دشوار شده است. این مقام دولت آلمان گفت که به دست آوردن تصویری صحیح و دقیق از وضعیت کرونا در آلمان  دشوار شده زیرا با توجه به تعطیلات سال نو میلادی گزارش‌ها در این زمینه ناقص بوده است.

داده‌های موسسه رابرت کخ نشان داد که با ثبت ۹۸۷۴ نفر در روز دوشنبه، شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به ۱۷۷۵۵۱۳ نفر رسید.

این درحالی است که گفته می‌شود روز سه شنبه نشستی بین صدر عظم آلمان با ۱۶ فرماندار ایالتی برای اعمال محدودیت‌های بیشتر در آلمان برگزار خواهد شد. انتظار می‌رود که «آنگلا مرکل» صدر اعظم و رهبران منطقه ای آلمان هنگام تشکیل جلسه در روز سه شنبه توافق کنند که محدودیت‌ها را تمدید کنند. هنوز مشخص نیست که مدت زمان تمدید چه مدت طول می کشد.

وزیر بهداشت آلمان نیز روز یکشنبه با اشاره به شمار مبتلایان به کرونا در این کشور گفت که آلمان مجبور است محدودیت‌ها را طولانی کند.  آلمان قبل از کریسمس محدودیت‌های شدیدتری از جمله بستن رستوران‌ها و اکثر مغازه ها را اعمال کرد. با این وجود ، قربانیان کرونا همچنان در حال افزایش هستند و در برخی از روزها تعداد کشته‌ها به بیش از ۱۰۰۰ نفر رسیده است.

یک روزنامه آلمانی نیز گزارش داد که مقامات ۱۶ ایالت آلمان روز شنبه در یک نشست تلفنی برای تمدید محدودیت‌ها توافق کردند، اما در مورد اینکه چه مدت باید اقدامات لازم را ادامه داد اختلاف نظر وجود دارد. برخی از ایالت‌های آسیب دیده از کرونا خواستار تمدید سه هفته‌ای و تعطیلی مدارس شدند، در حالی که برخی دیگر تمدید دو هفته‌ای را مد نظر دارند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.