تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۵ دی ۹۹.::. ساعت : ۶:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

لِه شدن کسبه زیر پای محدودیت‌های کرونایی

رئیس اتاق اصناف رامسر با بیان اینکه کسبه زیر پای محدودیت‌های کرونایی، لِه شده‌اند و به خاطر همین تعطیلی‌ها، کسبه دارد تاوان سختی می‌دهند؛ گفت: نزدیک به 98 درصد اصناف مشمول رامسر، در اجرای محدودیت‌ها مشارکت و همراهی کردند.

به گزارش قائم آنلاین، بهمن جعفری در گفت‌وگو ، در خصوص آخرین وضعیت بازار رامسر پس از آغاز محدودیت‌های جدید کرونایی در شهرهای قرمز مازندران، اظهار کرد: از روز گذشته، محدودیت‌های جدید کرونایی در رامسر که یکی از ۴ شهر قرمز استان بوده، آغاز شده است.

وی افزود: طی محدودیت‌های جدید اعلام شده تنها مشاغل سطح یک مجاز به بازگشایی واحدهای صنفی خود هستند و مشاغل سطح دو، سه و چهار مجاز به بازگشایی واحدهای صنفی خود تا پایان شرایط قرمز، نیستند.

رئیس اتاق اصناف رامسر، خاطرنشان کرد: وضعیت کسبی در رامسر راکد و شرایط برای کسبه و فعالین صنفی در دوران کرونا بسیار سخت شده است.

جعفری ادامه داد: به زبان عامیانه، کسبه زیر پای محدودیت‌های کرونایی، لِه شده‌اند و به خاطر همین تعطیلی‌ها، کسبه دارد تاوان سختی می‌دهند.

وی بیان کرد: کسبه رامسر شدیداً از سرگیری مجدد محدودیت‌ها گله‌مندند و واقعا تعطیلی‌های پی در پی و عدم فعالیت صنفی، آن‌ها را در بازپرداخت هزینه‌ها و گذران زندگی با مشکل مواجه کرده است.

رئیس اتاق اصناف رامسر، تاکید کرد: با همه این مشکلات و گله‌مندی‌ها، نزدیک به ۹۸ درصد اصناف مشمول رامسر، در اجرای محدودیت‌ها مشارکت و همراهی کردند.

جعفری ابراز امیدواری کرد شرایط کرونایی قرمز رامسر با همراهی و رعایت بیشتر مردم، به نارنجی و زرد تغییر یابد تا شرایط مساعدتری برای اصناف رقم بخورد.

به گفته وی، ۵ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در رامسر مشغول فعالیت هستند که تعداد قابل توجهی از این عدد، جزو سطوح دو، سه و چهار قرار دارند که معیشت‌شان در روزگار سختی قرار دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.