تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۴ دی ۹۹.::. ساعت : ۱۱:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

فرمانده کل سپاه: هر عملی از سوی دشمن را با ضربه‌ای قاطع و مستحکم پاسخ می‌دهیم

سرلشکر سلامی تاکید کرد : هیچ تهدید و تعرضی از سوی دشمنان را رها نخواهیم کرد و در عمل نشان داده‌ایم و در بیان هم می‌گوییم که هر عملی از سوی دشمن علیه ما سر بزند، آن را با ضربه‌ای متقابل، قاطع و مستحکم پاسخ می‌دهیم.

به گزارش قائم آنلاین، سردار سرلشکر حسین سلامی دیروز شنبه (۱۳ دی) در نخستین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در بازدید از یگان‌ها، سامانه‌ها و تجهیزات نظامی مستقر در جزیره بوموسی و ارزیابی آمادگی‌های دفاعی و رزمی آنان، اظهارداشت: همانطور که در پایتخت کشور عزیزمان یعنی تهران هر یک وجب خاک به اندازه جان همه ملت ایران ارزشمند است، یک وجب خاک جزایر سه گانه هم برای همه مردم مختلف ایران به اندازه جانشان ارزشمند است.

وی ادامه داد: همانطور که در پایتخت کشور عزیزمان یعنی تهران هر یک وجب خاک به اندازه جان همه ملت ایران ارزشمند است، یک وجب خاک این جزایر هم برای همه مردم مختلف ایران به اندازه جانشان ارزشمند است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این بازدید درباره راهبرد دفاع دریایی سپاه در دفاع از جزایر سه گانه به ویژه بوموسی گفت: جزایر سه گانه بوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک اجزای جدایی‌ناپذیر استقلال ملی و پیشانی دفاعی ما در مقابله با دشمنان فرامنطقه‌ای است.

سردار سلامی وضعیت و آمادگی‌های دفاعی و رزمی در این جزایر را اطمینان‌بخش، قاطع، محکم و خلل‌ناپذیر توصیف کرد و افزود: نیروی دریایی سپاه بویژه در سال‌های اخیر به توانمندی‌ها و دستاوردهای فوق‌العاده‌ای نائل آمده است و آنچه امروز شاهد آن هستیم بخشی از توان و اقتدار سپاه در دریا است.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد که برخورداری از مین‌های هوشمند زیردریایی انبوه و تولید شده در این نیرو که از قابلیت‌های عملیاتی فوق‌العاده برخوردار است را در کنار قابلیت رهایی بمب‌های هوشمند، از فراز آسمان توسط پرنده‌های با سرنشین و یا بدون سرنشین که قادر است اهداف متخاصم در عمق دریا را منهدم کند، بخش دیگری از اقتدار نیروی دریایی سپاه است.

به گفته سرلشکر سلامی، نسل جدید پهپادهای عمود پرواز که از روی شناورها قادر به عملیات در بردهای مختلف هستند از دیگر اجزای اصلی توانمندی‌های نیروی دریایی سپاه است و همچنین طیف متنوعی از موشک‌اندازهای بیشمار همراه با نیروی انسانی مؤمن و رشید دریا دل که قادر هستند صحنه دریا را به میدانی برای نشان دادن شجاعت‌ها و شهامت‌های ملت تبدیل کنند، از دیگر جلوه‌های این اقتدار است.

حاج قاسم فتح و پیروزی را برای همه مسلمانان آورد
فرمانده کل سپاه همچنین با‌اشاره به ظرفیت معنوی و رزمی رزمندگان و دریادلان جوان نیروی دریایی سپاه برای حضور در میدان‌های سخت و پرخطر، یادآور شد: این‌ها همان رویش‌هایی هستند که نشان می‌دهد سردار سلیمانی‌ها همچنان در سپاه زنده و در حال رویش هستند و این سرزمین هرگز از این گونه مردان خالی نخواهد شد.

سردار سلامی با گرامیداشت سالروز شهادت سردار پر افتخار و جاودانه سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی، که صحنه‌های بزرگی را در جهان اسلام برای مقابله با دشمنان کینه‌توز اسلام پی‌ریزی کرد، خاطرنشان کرد: حاج قاسم پیروزی را برای همه مسلمانان آورد و دشمنان را در تغییر نقشه سیاسی جهان اسلام ناکام گذاشت و شکست‌های آشکاری را به جبهه دشمنان امت اسلامی از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی، به ویژه در صحنه مقابله با تروریسم تکفیری و داعش تحمیل کرد. همزمان با نخستین سالگرد شهادت سردار دلها سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و شهدای همرزمشان، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی از معاونان ستاد فرماندهی کل سپاه از جزیره بوموسی و یگان‌های مستقر در این جزیره بازدید کردند.

به گزارش ایرنا بررسی وضعیت جزیره بوموسی و ارزیابی میزان آمادگی یگان‌های مستقر و استحکامات، مواضع و تجهیزات دفاعی آن و نیز حضور در جمع بسیجیان و مردم از برنامه‌های سفر فرمانده کل سپاه به بوموسی است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.