تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۴ دی ۹۹.::. ساعت : ۱۲:۱۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

سفیر ایران: یمن قلب تپنده جبهه مقاومت است

سفیر تهران در صنعاء با بیان اینکه ایران در کنار مردم یمن ایستاده است، یمن را قلب تپنده جبهه مقاومت خواند که با پایداری و استواری خود، برنامه‌های استعمار و صهیونیسم را خنثی کرده است.

به گزارش قائم آنلاین، «حسن ایرلو» سفیر جمهوری اسلامی ایران در صنعاء، طی سخنانی در مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: «یمن امروز قلب تپنده در جبهه مقاومت است، دست قدرتمند در محور مقاومت قرار دارد».

وی با بیان اینکه ابعاد فداکاری‌های مردم یمن در سطح ژئوپلیتیک منطقه تأثیر فراوانی دارد، خاطر نشان کرد:‌ «به لطف این فداکاری‌ها، آنها به یک قدرت بزرگ منطقه‌ای تبدیل خواهند شد».

این دیپلمات ایرانی تأکید کرد: «با شهادت دو رهبر، حاج قاسم سلیمانی و حاج ابو مهدی المهندس، محور مقاومت تضعیف نشده است و شواهد زیادی برای این امر وجود دارد».

ایرلو ضمن اشاره به اینکه تاریخ یمن پر از تقابل، جهاد و مقاومت است، اظهار داشت: «این تاریخ، رهبر شهید حسین بدرالدین حوثی را تجدید کرده است و رهبر عبدالملک الحوثی این اندیشه مقاومت را ادامه می‌دهد».

وی در ادامه یادآور شد: «جمهوری اسلامی ایران در کنار مردم یمن ایستاده، تجاوزها را رد می‌کند و از یک راه‌حل سیاسی عادلانه حمایت می‌کند».

سفیر تهران در یمن همچنین افزود: «یمن با استواری و پایداری خود، تجاوزها و محاصره‌ها، برنامه‌های استعمار و صهیونیسم را خنثی کرد. آمریکا باید درک کند که حضور او در منطقه پایان یافته است، در حالی که جبهه مقاومت با قدرت و اراده محکم به راه خود ادامه می‌دهد و کابوس سلیمانی برای همیشه آمریکایی‌ها را تعقیب می‌کند».

ایرلو تصریح کرد: «قراردادن نام من در لیست تحریم‌های ایالات متحده، نگرانی‌های استعمارگران در مورد تلاش‌های دیپلماتیک برای حل بحران یمن را نشان می‌دهد».

دیدگاه خود را به ما بگویید.