تاریخ انتشار :شنبه ۱۳ دی ۹۹.::. ساعت : ۴:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

۱۰۰مدرسه به‌نام «سپهبد حاج قاسم سلیمانی» مزین شد

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از نامگذاری ۱۰۰ مجتمع و فضای آموزشی به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و گفت: ۷۴ مدرسه با ۸۹۳ کلاس درس در هفته جاری و همزمان با نخستین سالگرد شهادت این سردار بزرگ در سراسر کشور به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش قائم آنلاین، مهراله رخشانی‌مهرگفت: پس از شهادت سردار رشید اسلام به دست کفار و بدخواهان ایران اسلامی، مقرر شد حداقل ۶۳ فضای آموزشی و مجتمع‌ آموزشی فاخر به عدد سال‌های پرافتخار زندگی حاج قاسم سلیمانی در سراسر کشور به نام سردار شهید مزین شود؛ که با استقبال خوب مسئولین و خیّرین مدرسه ساز این عدد از ۶۳ مدرسه فراتر رفته و به ۱۰۰ مدرسه رسیده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: به حول و قوه الهی و برکت وجود همیشه زنده سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بهره‌برداری همزمان از ۷۴ مجتمع و فضای آموزشی و پرورشی با ۸۹۳ کلاس درس را روز شانزدهم دی‌ماه به مناسبت ایام سالگرد شهادت سردار در جوار حرم حضرت ثامن الحجج(ع) ، با حضور وزیر آموزش و پرورش‌آغاز می‌کنیم.

رخشانی‌مهر تاکید کرد: این اقدام در راستای ادای دین کوچکی به حرکت عظیم و تفکر انقلابی ایشان و نیز به منظور ترویج فرهنگ مقاومت و شهادت است که به منظور زنده نگهداشتن یاد و خاطره این بزرگ‌مرد عرصه دفاع از حریم اهل بیت (ع)، در سراسر کشور مدارسی به‌ نام «سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» مزیّن شوند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار داشت: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تلاش کرده است به این طریق در راستای توجه به مفاهیم و آموزه های تربیتی و پاسداشت خون شهید عزیز و اشاعه و تبیین “مکتب حاج قاسم” به عنوان الگوی شایسته دانش‌آموزان، سیاست‌مداران، ظلم ستیزان و دیگر علاقه‌مندان به پیشرفت ایران گامی ارزشمند بردارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: هر تلاشی که در حوزه تعلیم و تربیت و ایجاد زیرساخت آموزشی به انجام می‌رسانیم، هر مدرسه‌ای که ساخته می‌شود و دانش‌آموزان در آن تحصیل می‌کنند، به اسلام، به نظام و به خون پاک شهیدان و خون مطهر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ادای دین کرده‌ایم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.