تاریخ انتشار :شنبه ۱۳ دی ۹۹.::. ساعت : ۸:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

دانشگاه “تورنتو” در سال ۲۰۲۰ به روایت تصویر

با پایان سال ۲۰۲۰ میلادی، ‌دانشگاه "تورنتو" مروری بر اتفاقات این سال در دانشگاه داشت.

به گزارش قائم آنلاین، در وب‌سایت رسمی دانشگاه “تورنتو” رویدادهای این دانشگاه در سال ۲۰۲۰ میلادی به صورت تصویری، بازخوانی شده است.

دانشگاه تورنتو در وب‌سایت رسمی خود نوشته است: با وجود اتفاقات تلخ در سال ۲۰۲۰ میلادی، اتفاقاتی با چاشنی امید، مهربانی و الهام‌بخش نیز وجود داشت.

این تصاویر مقاومت جامعه دانشگاهی ما در سالی که گذشت را نشان می‌دهد.این تصویر که توسط یک پهپاد به ثبت رسیده است، یک جرثقیل را نشان می‌دهد که یک صفحه جدید را در سالن اجتماعات دانشجویان نصب می‌کند.

این نورگیر شیشه ای پس از ۲ سال و با طراحی و کمک متخصصان ساخت و ساز و مشاوران برجسته صورت گرفته است.

با انتشار اخبار مربوط به کمبود تجهیزات پزشکی در فصل بهار، ‌دانشگاه تورنتو بیش از ۲۵۰ هزار جفت دستکش،‌۱۲ هزار ماسک و دستگاه تنفس را برای کمک به بیمارستان‌های محلی جمع‌آوری کرد.

برای اولین بار در تاریخ دانشگاه “تورنتو”، این دانشگاه جلسه عمومی دانشجویان را به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار کرد.

دانشگاه‌ تورنتو در میان این رویدادها به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی نیز اشاره کرد و نوشت: جامعه دانشگاهی ما عزادار قربانیان پرواز ” PS۷۵۲” بود که در آن یک فروند هواپیمای اوکراینی در حوالی تهران سقوط کرد و باعث کشته شدن تمام سرنشینان خود از جمله ۸ عضو از جامعه دانشگاهی ما شد.

“سامر مسعود” استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو در ایجاد یک سیستم مراقبت مجازی و یک ماسک اکسیژن جدید که فیلترکننده بازدم از کروناویروس است،‌نقشی اساسی بازی کرد.

تعدادی کمی از کارکنان متعهد که مسئول بسته‌بندی ایمن ۱۵ هزار مدرک برای فارغ‌التحصیلان کانادا و ۹۹ کشور دیگر هستند.

تمرین یوگا دانشجویان در ماه سپتامبر که فاصله‌گذاری اجتماعی نیز در آن رعایت شد.

سه تن از دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه تورنتو که برای کمک به خط مقدم کادر درمان کرونا داوطلب شدند.

دانشگاه تورنتو در مواجه با تصمیم‌گیری در مورد لغو برنامه‌های آزمایشگاهی و اعزام دانشجویان به خانه و یا یافتن راهی ایمن برای بازگشت ایمن دانشجویان به آزمایشگاه بود. در این راستا مدیر برنامه کارشناسی ارشد زیست فناوری دانشگاه یک راه‌حل خلاقانه و ایمن پیدا کرد.

وی با تقسیم کار میان اعضای تیم آزمایشگاهی، از طریق کنفرانس ویدئویی با هم‌تیمی‌های خود در ارتباط بود.

پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه‌ای را به کار گرفت و تعداد دانشجویان در آزمایشگاه را کاهش داد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.