تاریخ انتشار :شنبه ۱۳ دی ۹۹.::. ساعت : ۱۰:۴۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

بسته مطالعاتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

همزمان با سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به معرفی برخی از کتاب‌های منتشرشده درباره این شهید پرداخت.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، همزمان با سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی، علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ۱۳ دی‌ماه با حضور در برنامه «طلوع» شبکه چهار سیما، به معرفی برخی از کتاب‌های منتشرشده درباره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت.

بسته پیشنهادی ارائه‌شده در این برنامه در ادامه می‌آید:

«آورتین» نوشته، بهزاد دانشگر، نشر ستارگان درخشان.

نام این کتاب برگرفته از منطقه‌ای در حد فاصل استان کرمان و استان سیستان و بلوچستان است؛ روستایی دورافتاده که یادآور حماسه ایستادگی و مبارزه حاج قاسم در برابر اشرار است. این کتاب روایتگر بخش کمتر شنیده‌شده از جنگی به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی است که حدود دو تا سه سال طول کشیده است.

«آیت حق؛ تحلیل تشییع تاریخی شهید سلیمانی» کاری از جمعی از نویسندگان، نشر  آفتاب توسعه.

کتاب  «آیت حق» در ۷۴ صفحه به تحلیل و بررسی تشییع تاریخی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخته است. این کتاب مجموعه گفتارهایی از محمد باقر خرمشاد، پروزیر امامی، حجت‌الاسلام رضا غلامی، مجید امامی، فرزاد جهان‌بین، محمدمهدی اسماعیلی، محمدهادی همایون، عبدالحسین کلانتری و سیدسعید زاهد زاهدانی است.

«شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» نوشته علی شیرازی،  نشر خط مقدم.

کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» به قلم حجت‌الاسلام علی شیرازی، نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران نوشته شده و بر مبنای سخنان و خاطرات سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اثری جامع و مستند از خصوصیات مکتب و تفکرات این شهید ارائه می‌دهد.

«عمو قاسم» اثر محمدعلی جابری، نشر کتابک.

این کتاب ویژه کودک و نوجوان در ۴۸ صفحه، به روایت ۲۰ داستان از زندگی سردار حاج قاسم سلیمانی می‌پردازد تا راه و رسم سلیمانی شدن را به کودکان و نوجوانان بیاموزد.

«ما با تو سربلندیم»، نوشته بابک نیک‌طلب و حامد محقق،  به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی).

این کتاب حاوی مجموعه اشعاری نوجوانانه در وصف شهید حاج قاسم سلیمانی است. «خبرهای سرخ» از منیره هاشمی، «در قصه‌ها» از مریم زارعی، «رسم خوبی» از مرضیه تاجری، «او همیشه هست» از حامد محقق، «مانند تو مرد می‌شوم من» از اسماعیل صوفی‌نژاد، «چراغ آسمان» از محبوبه صمصام شریعت، «سردار دل‌ها» از طاهره اکرمی، «در راه تو» از سمیه قبادی، «جاری‌تر از رود» از دادیار حامدی، «غیرت همیشه برجاست» از اکرام السادات هاشمی پور، «آفتاب تاریخ» از طیبه شامانی(طناز)، «تو لبخند درختی» از مهدی طراوتی توانا، «شوق» از محمد عزیزی (نسیم) و شعرهای آیه شهادت، حال و هوای آسمانی، حاج قاسم، سهم آسمان و صبح جمعه از سمیه تورجی اشعار این مجموعه را تشکیل می‌دهد.

«مالک زمان» اثری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، نشر  شهید ابراهیم هادی.

کتاب «مالک زمان» بیش از ۵۰ داستان از زندگی و مجاهدت‌های سردار رشید اسلام مالک اشتر و حاج قاسم سلیمانی را در خود جای داده و زندگی این دو چهره تاثیرگذار را با هم مقایسه کرده است.

«من قاسم سلیمانی هستم» نوشته محمدحسینخانی، انتشارات شهید حاج قاسم سلیمانی.

کتاب «من قاسم سلیمانی هستم» ویژه کودکان و نوجوانان است و مراحل مختلف زندگی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از تولد تا شهادت را برای آینده‌سازان این مرز و بوم روایت می‌کند.

«فصلنامه علمی- تخصصی مدیریت جهادی» با صاحب‌امتیازی مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع).

«فصلنامه علمی- تخصصی مدیریت جهادی» در شماره ۴ و ۵، در ۱۶۰ صفحه و در قالب ۲۴ یادداشت، گفتار و …، با محوریت پرونده ویژه «درآمدی بر مکتب حاج قاسم» منتشر شده است.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.