تاریخ انتشار :سه شنبه ۹ دی ۹۹.::. ساعت : ۱۱:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

تشکیل کارگروهی برای بررسی حذف ٣۵ درصد حق آلایندگی سازمان محیط زیست

نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از تشکیل کارگروهی در کمیسیون برنامه و بودجه برای بررسی موضوع حذف ٣۵ درصد حق آلایندگی سازمان محیط زیست خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، محمد خدابخشی در گفت‌وگو ، با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) کمیسیون برنامه و بودجه گفت: جزئیات طرح حذف بند (ن) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ در نشست امروز با حضور کارشناسان سازمان برنامه و بودجه، مرکز پژوهش‌های مجلس و رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پیش از این کلیات این طرح در مجلس به تصویب رسیده بود، افزود: در این بند مقرر شده که ٣۵ درصد حق آلایندگی به سازمان محیط زیست کشور تخصیص داده شود، که تعدادی از نمایندگان به موجب طرح حذف بند (ن) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ پیشنهاد داده‌اند، این رقم واریزی به حساب محیط زیست حذف و بار دیگر به حساب شهرداری ها و دهیاری‌ها واریز شود.

خدابخشی یادآور شد: براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه درباره عملکرد این بند، تعهداتی که برای سازمان محیط زیست در سال ۹۹ ایجاد شده بود، عملیاتی شده و اعتبارات برآورد شده هم تخصیص پیدا کرده است، همچنین مرکز پژوهش‌های مجلس تفسیری از نظر شورای نگهبان درباره رد این طرح در صورت تبدیل به مصوبه ارائه کرد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس اضافه کرد: براین اساس به منظور تامین نظر طراحان و شورای نگهبان، کارگروهی متشکل از نمایندگان طراح، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس و سازمان برنامه و بودجه تشکیل شد تا متنی قابل اجرا و مورد تایید شورای نگهبان تدوین کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.