تاریخ انتشار :دوشنبه ۸ دی ۹۹.::. ساعت : ۱۱:۴۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

هشدار سندرز درباره لغو بیمه بیکاری ۱۴ میلیون آمریکایی

سناتور ایالت ورمونت آمریکا هشدار داد در صورتی که رئیس جمهور این کشور از امضای طرح بودجه حمایتی از مشاغل آسیب دیده از کرونا خودداری کند، 14 میلیون آمریکایی بیمه بیکاری خود را از دست خواهند داد.

به گزارش قائم آنلاین، «برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت ورمونت در پیامی در توییتر درباره پیامدهای بی اعتنایی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در امضای طرح بودجه حمایتی از مشاغل آسیب‌دیده بر اثر همه‌گیری ویروس «کووید۱۹» هشدار داد.

وی در این پیام توییتری نوشت: «اگر ترامپ از امضای طرح بودجه حمایتی خودداری کند ۱۴ میلیون نفر بیمه بیکاری را از دست خواهند داد و دولت روز سه‌شنبه تعطیل خوهد شد.»

سندرز در ادامه پیام توییتری خود از رئیس جمهور خواست که هر چه سریعتر طرح بودجه حمایتی را امضا کند.

 اصرار ترامپ بر امضا نکردن طرح بودجه حمایتی از مشاغل آسیب‌دیده بر اثر همه‌گیری ویروس «کووید۱۹»، میلیون‌ها آمریکایی را در خطر از دست دادن مزایا و بیمه بیکاری قرار داده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ترامپ با ادعای اینکه طرح مشترک ۲.۳ تریلیون دلاری قانون‌گذاران دموکرات و جمهوری‌خواه، کمک کافی به و یکسانی به همه مردم آمریکا نمی‌کند، همچنان از امضا و تبدیل کردن آن به قانون سر باز می‌زند.

این طرح بودجه عظیم قرار است ۸۹۲ میلیارد دلار منابع مالی در اختیار آمریکایی‌هایی قرار بدهد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، شغل خود را از دست داده و هم‌اکنون در حال بهره‌مند شدن از مزایا و بیمه بیکاری کرونایی هستند که در تاریخ ۲۶ دسامبر (پایان روز شنبه به وقت محلی) منقضی شده است. طرح مذکور همچنین ۱.۴ تریلیون دلار به دولت واشنگتن اعطا می‌کند تا هزینه‌های معمول را پرداخت نماید.

رویترز بر اساس داده‌های وزارت کار آمریکا گزارش داد که بدون امضای ترامپ پای این طرح، حدود ۱۴ میلیون آمریکایی مزایا و بیمه بیکاری دوران کرونا را از دست می‌دهد و همچنین بخشی از دولت فدرال ایالات متحده نیز از روز سه‌شنبه تعطیل خواهد شد، مگر اینکه کنگره دوباره بر سر بودجه موقت توافق کند.

یک منبع مطلع به این خبرگزاری گفت که مخالفت ترامپ با طرح حمایتی کرونا، بسیاری از مقامات کاخ سفید را متحیر کرده و اعتراض مکرر وی به این طرح، امیدها از امضا شدن آن را از بین برده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.