تاریخ انتشار :دوشنبه ۸ دی ۹۹.::. ساعت : ۶:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

آشنایی با ارزهای دیجیتال

سومین جلسه از سری جلسات Up&running، با محوریت " آشنایی با ارزهای دیجیتال" توسط انجمن علمی دانشجویی مهندسی کامپیوتر دانشکده‌ی مهندسی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش قائم آنلاین، ارزهای دیجیتالی در حقیقت ارزهایی هستند که با پروتکل‌های رمزگذاری‌شده طراحی می‌شوند و هدف‌شان کاهش تقلب و ممانعت از جعل و کلاه‌برداری ارزی است.

مهم‌ترین ویژگی ارز دیجیتال در غیرمتمرکز بودن آن است. یعنی هیچ نهاد، سازمان یا دولت خاصی، آن را تحت نظارت و کنترل خود ندارد.

در نتیجه، دیگر خبری از دخالت دولت‌ها در مدیریت و پیشبرد پروژه‌های موجود در شبکه بلاک‌چین نیست. شبکه بلاک چین، شبکه‌ای وسیع و گسترده است که ارزهای دیجیتالی در بستر آن تبادل می‌شوند.

استفاده از انواع ارز دیجیتال برای تراکنش‌های مالی مختلف از نقاط گوناگون دنیا مقدور است. برای انجام هرگونه تراکنش با ارز دیجیتالی در بستری گسترده نیاز به کلیدهای عمومی و خصوصی وجود دارد.

این کلیدها، امنیت فعالیت با رمزارزهای دیجیتالی را بالا می‌برند. در واقع، عملیات تراکنش با ارزهای دیجیتال به کمک فرایندهای رمزگذاری مسیر تراکنش انجام می‌شود.

در روش‌های قبلی که نسبت به تراکنش با ارزهای دیجیتال و بلاک‌چین، سنتی محسوب می‌شوند، مبلغ زیادی به عنوان کارمزد در جابجایی ارزها و معاملات از سوی موسسات مالی واسطه و بانک‌ها دریافت می‌شود. اما انجام فعالیت‌های گوناگون با انواع ارز دیجیتال دیگر چنین مشکلی ندارد. یعنی به ازای مبلغ بسیار اندکی از کارمزد، امکان تراکنش‌های مالی وجود دارد.

نشست  آشنایی با ارزهای دیجیتال، با ارائه محمدعلی آصف، روز سه شنبه مورخ ۹ دی ساعت ۱۰ الی ۱۱:۳۰، تالار اجتماعات دانشکده مهندسی به آدرس  http://vclas9.ut.ac.ir/farabi4 برگزار می‌شود.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.