تاریخ انتشار :شنبه ۶ دی ۹۹.::. ساعت : ۱۱:۱۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

یک شکست دیگر برای دونالد ترامپ

دادگاه تجدیدنظر ایالت ویسکانسین دادخواست دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی ایالات متحده آمریکا درباره لغو نتایج انتخابات در این ایالت را رد کرده است.

به گزارش قائم آنلاین، به گزارش اسپوتنیک، بر اساس ارقام رسمی، جو بایدن با اختلاف کمی پیروز این ایالت شد و ۱۰ رأی انتخاباتی الکترال آنجا را به دست آورد. گزینندگان ویسکانسین پیش از این ۱۴ دسامبر آرای الکترال خود را داده و پیروزی بایدن، رقیب دموکرات ترامپ را تأیید کردند.

ستاد ترامپ ادعا کرده بود که کمیسیون انتخابات ویسکانسین با کاهش سخت گیری در زمینه شناسایی هویت رای دهندگان و اجازه دادن نصب صندوق‌های سیار رای گیری در رابطه با همه گیری کرونا، قانون اساسی ایالات متحده را نقض کرده است.

هر سه قاضی دادگاه تجدیدنظر، این استدلال‌ها را بی اساس اعلام کردند.

مایکل اسکادر که توسط خود شخص ترامپ به عنوان قاضی منصوب شده، گفت: “رئیس جمهور قبل از انتخابات از همه امکانات برای به چالش کشیدن قانون ویسکانسین، مانند بیانیه‌های فعلی خود برخوردار بود. وی پس از عدم استفاده از این امکانات، اکنون نمی‌تواند سعی کند (قانون) را پس از تأیید نهایی نتایج انتخابات به چالش بکشد”.

رأی دادگاه تجدیدنظر قابل اعتراض در دیوان عالی کشور است. با این حال، دادگاه عالی ایالات متحده قبلاً نیز اعلام کرده بود که قصد لغو نتایج انتخابات را ندارد، زیرا پیشتر از رسیدگی به دادخواست دادستان جمهوری خواه ایالت تگزاس درباره لغو نتایج انتخابات در سایر ایالت‌ها خودداری کرده است.

علاوه بر این، به تازگی دادگاه عالی به درخواست ترامپ عمل نکرد و از بررسی دادخواست ستاد ترامپ درباره انتخابات ایالت پنسیلوانیا تا کریسمس خودداری ورزید.

بر اساس اطلاعات رسمی، جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده پیروز شد و ۳۰۶ رأی الکترال از ایالت‌ها در مقابل ۲۳۲ رأی ترامپ را به دست آورد. ترامپ پیروزی بایدن را قبول ندارد. قرار است کنگره ۶ ژانویه نتایج انتخابات را تصویب کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.