تاریخ انتشار :شنبه ۶ دی ۹۹.::. ساعت : ۸:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

معرفی میکرو سرورهای شرکت HPE

میکرو سرورها، سرورهای کوچکی هستند که مناسب برای کسب و کارهای کوچک طراحی شده اند.

به گزارش قائم آنلاین، سایت یاقوت سرخ محتوایی با هدف معرفی میکروسرورهای شرکت اچ پی به شرح زیر منتشر کرده است.

معرفی سرور MicroServer Gen10 Plus

کوچک ترین سرور معرفی شده توسط شرکت HPE سرور Micro Server Gen10 Plus می‌باشد. این سرور اچ پی دارای یک اسلات پردازنده است که این پردازنده را می‌توان از سری پردازنده های Intel Xeon E220 و یا Intel Pentium G5400 انتخاب کرد. با استفاده از این پردازنده ها بر روی این سرور می‌توان دو یا چهار هسته پردازشی با نهایت سرعت پردازش ۳٫۸GHz داشته باشیم.

البته توجه داشته باشید درصورت استفاده از پردازنده ی G5420 فقط از مموری های تا سرعت ۲۴۰۰ MT/s پشتیبانی می‌شود و استفاده از مموری های با سرعت بالاتر کار بیهوده ای است.

بر روی سرور Micro Server Gen10 Plus دو اسلات مموری قرار دارد که بر روی این اسلات ها می‌توان از مموری های ۱۶GB 2666 استفاده کرد. (پس حداکثر میزان مموری قابل استفاده بر روی این سرور ۳۲ گیگابایت می‌باشد.)

این سرور قابلیت در بر گرفتن چهار درایو ذخیر سازی با سایز LFF و یا چهار درایو SFF به صورت غیر هات پلاگ را دارد که در صورت نیاز به استفاده حداکثری از توان ذخیره سازی اطلاعات بر روی این سرور می‌توان از درایو های چهار ترابایتی ساتا استفاده کرد. ( پس حداکثر میزان استوریج قابل استفاده بر روی این سرور ۱۶ترابایت می‌باشد. )

بر روی این سرور یک رید کنترلر نرم افزاری به مدل S100i قرار داده شده است تا بتوانیم با انجام انواع لول های رید بر روی درایو های ذخیره سازی امنیت اطلاعات ذخیره شده بر روی سرورمان را افزایش دهیم. البته در صورت  نیاز به می‌توانیم از رید کنترلر های دیگر بر روی اسلات های PCIe این سرور استفاده کنیم .

بر روی سرور Micro Server Gen10 Plus یک کارت شبکه چهار پورت به مدل Intel i350-AM4 Controller به صورت OnBoard  قرار داده شده است. این کارت شبکه می‌تواند اطلاعات را با سرعت ۱ گیگابیت بر ثانیه جابجا کند  البته بدیهی است در صورت نیاز به تعداد پورت بیشتر و یا سرعت انتقال اطلاعات بیشتر از کارت شبکه های دیگر بر روی این سرور استفاده کنیم.

بر روی این سرور HP یک پاور ۱۸۰واتی قرار داده شده است. با توجه به این که بر روی این سرور فقط از یک پاور ساپلای می‌توان استفاده کرد قابلیت Redundant Power Supply بر روی این سرور وجود ندارد.

معرفی HPE ProLiant MicroServer Gen10 :

این سرور ساده ترین سرور از سری سرورهای سری ده تولید شده توسط شرکت اچ پی اینترپرایز می‌باشد.

بر روی این سرور تنها می‌توان یک پردازنده از سری پردازنده های AMD Opteron™ X3000 Series قرار داد که با این سری از پردازنده ها دو یا ۴ هسته پردازشی را دارا می‌باشند.

این میکرو سرور دارای دو اسلات مموری است که حداکثر می‌توان مموری های با ظرفیت ۱۶ گیگابایت را بر روی این اسلات ها قرار داد. ( پس حداکثر مموری که می‌توان بر روی این سرور قرار داد ۳۲ گیگابایت خواهد بود.)

نوع مموری‌هایی که می‌توان بر روی این اسلات ها قرار داد از نوع مموری های standard 288p DIMM slots است که از تکنولوژی Unbuffered ECC برای محافظت از اطلاعات در هنگام پردازش استفاده می‌کنند.

این میکرو سرور HPE نهایتا تعداد ۴ درایو LFF را میتواند بر روی خود جای دهد.

بر روی این سرور یک کارت شبکه دو پورت به مدل Broadcom 5720 قرار داده شده است ، که البته در صورت نیاز به پورت های بیشتر با سرعت های بیشتر می‌توانیم از کارت شبکه های دیگر بر روی اکسپنشن اسلات های این سرور قرار داد.

امیدواریم با خواندن این متن به اطلاعات کافی در مورد میکرو سرورهای شرکت HPE رسیده باشید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد سرور های شرکت اچ پی می‌توانید به سایت شبکه یاقوت سرخ به آدرس www.Ysorkh.net مراجعه کرده و یا با شماره تماس های شرکت یاقوت سرخ به شماره ۷۱۱۸۹-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.