تاریخ انتشار :جمعه ۵ دی ۹۹.::. ساعت : ۱۰:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

مازندران از ۸ شهید گمنام در ایام فاطمیه میزبانی‌ می‌کند

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از میزبانی هشت شهید گمنام در ایام فاطمیه دوم خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، سردار عبدالله ملکی از میزبانی استان مازندران از هشت شهید گمنام در ایام فاطمیه دوم خبر داد و اعلام کرد: دو شهید گمنام متعلق به دانشگاه آزاد بهشهر، دو شهید نیز در دانشگاه آمل، دو شهید نیز در دانشگاه آزاد چالوس و دو شهید هم در یکی از محلات رامسر خاکسپاری خواهند شد که مکان دفن آن‌ها جانمایی شد.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط خاص کرونا برنامه استانی نداریم، افزود: مراسم شب وداع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان‌ها برگزار می‌شود و  در روز شهادت حضرت فاطمه (س) با حضور تعداد محدود، پیکرهای شهدا خاکسپاری خواهند شد.
ملکی همچنین با اشاره به وقفه چند ساله در ساخت و تکمیل یادمان شهدای کلاردشت اظهار داشت: با پیگیری‌های زیادی که با مسئولین استانی و شهرستان داشتیم مشکلات و موانع را برای ادامه کار ساخت برطرف کردیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران افزود: در این راستا جلسه‌ای هم روز گذشته با حضور رئیس بازرسی در استان، فرمانده سپاه کلاردشت،  فرماندار، شهردار و شورای شهر این شهرستان پیرامون ادامه کار شهرداری داشتیم و ساخت چند غرفه فروشگاه و حسینیه نیز در محوطه یادمان شهدای گمنام در فضای هزار و ۶۰۰ متری پارک شهدای گمنام پیش‌بینی شده است.

وی زمان بهره‌برداری و افتتاح این بنا را سوم خرداد ۱۴۰۰ اعلام کرد و ادامه داد: اگر با توجه به وضعیت بودجه شهرداری کلاردشت این امر در زمان مقرر محقق نشد، همه تلاش‌مان را برای تکمیل طرح تا هفته دفاع مقدس سال آینده خواهیم داشت.

وی از مساعدت ۵۰ میلیون تومانی بنیاد شهید و ۲۶ میلیون تومان اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس در ابتدای ساخت بنای یادمان خبر داد و با بیان اینکه قرار است این طرح با همکاری نهادها، دستگاه‌ها و بویژه شهرداری ساخته و تحویل ما شود، افزود: برای تکمیل این یادمان در بخش‌های تاج، سنگ کاری، محوطه، بخشی از تعمیرات و مجموعه فرهنگی بیش از ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برآورد می‌شود.

ملکی اضافه کرد: طراحی یادمان را شهرداری کلاردشت به عهده دارد و با نظارت سپاه شهرستان و دفتر حفظ آثار دفاع مقدس عملیات تکمیلی آن آغاز خواهد شد تا هرچه زودتر با توجه به توریستی بودن این شهرستان مورد استفاده عموم مردم قرار بگیرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران در ادامه با اشاره به اینکه یادمان سه شهید گمنام بلده نیز با گذشت نزدیک به چهار سال از خاکسپاری و با توجه به اینکه دو سال پیش کلنگ ساخت این بنا را زدیم به علت مشکلاتی نمیه‌کاره ماند، گفت: در این راستا در جلسه‌ای که روز گذشته با مسؤولان شهرستان نور داشتیم قرار شد با برآورد ۴۰۰ میلیون تومانی تا سوم خرداد این مجموعه را به ما تحویل بدهند.

وی افزود: با توجه به همجواری یادمان با رودخانه، شهرداری و شورای شهر پیگیر ساخت دیوار حائل بودند که با همکاری محیط زیست و آب منطقه‌ای مجوز بخشی از کار به شهرداری داده شد و همزمان با ساخت یادمان، دیوار حائل نیز ایجاد می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.