تاریخ انتشار :جمعه ۵ دی ۹۹.::. ساعت : ۱۰:۵۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

برهم صالح: عراق به جای درگیری و تفرقه، نیازمند صلح است

رئیس جمهوری عراق اعلام کرد، کشور نیازمند صلح است و به تاسیس دولتی مقتدر و دارای حاکمیت احتیاج دارد.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در مراسم میلاد حضرت مسیح در کلیسای “مار یوسف” در بغداد گفت، کشور به جای درگیری و تفرقه نیازمند صلح است. چالش های مختلفی به ویژه در عراق پیش رو است و در آن به یک موضع جدی نیاز است، تا به دولتی با درایت، عادل، مقتدر و دارای حاکمیت منجر شود.

وی ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد حضرت مسیح به مسیحیان کشورش و جهان، افزود، عراق سفر پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان به این کشور که قرار است سال آینده صورت بگیرد را به فال نیک می گیرد و از او استقبال می کند. مسیحیان جزو مردم عراق هستند و طی سال های گذشته مانند دیگر قوم های ساکن در کشور از تروریسم و افراط گرایی رنج دیده اند و مجبور شده اند به خاطر قتل و مهاجرت اجباری از سوی تروریست ها، خانه و کاشانه خود را ترک کنند. باید برای بازگرداندن آنها به وطن اصلی خود تلاش شود.

صالح گفت، سال جدید در آستانه فرا رسیدن است و چالش های مختلفی وجود دارد و در این چالش ها به یک موضع جدی و شجاعانه نیاز است که زمینه را برای داشتن دولتی با درایت، عادل، مقتدر و برخوردار از حاکمیت فراهم کند دولتی که که زندگی آزادانه را برای مردم تضمین و بدون هیچ گونه سهل انگاری با افراط گرایی و فساد مبارزه کند که این دو عامل چهره واقعی تروریسم هستند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.