تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ دی ۹۹.::. ساعت : ۳:۳۱ ب.ظ
فاقددیدگاه

روستای خرماکلا با محوریت مسجد چرخ تولید و اشتغال را به حرکت درآورد/افتتاح مجازی۱۰۰گلخانه باحضور رئیس مجلس شورای اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی امروز(۲دی) ۱۰۰واحد گلخانه روستای خرماکلا را همزمان با بهره برداری از۲۸هزار پروژه اشتغالزایی بنیاد برکت بصورت ویدئوکنفرانس وبا گرامیداشت سیدالشهدای مدافعان حرم سردارشهید حاج «قاسم سلیمانی» افتتاح کرد.

به گزارش قائم آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین« محمد باقر محمدی لائینی» امروز(۲دی) در مراسم بهره‌برداری از گلخانه‌های روستای خرماکلا همزمان با بهره‌برداری از ۲۸ هزار  پروژه اشتغالزایی بنیاد برکت که به‌صورت ویدئوکنفرانس و با حضور «محمدباقرقالیباف» ریئس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، بیان کرد: این روستا نمونه‌ای از موفقیت و عزم و کار جهادی است.

نماینده ولی فقیه دراستان مازندران فعالیت«ولی الله نادعلیزاده» مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری شهید گرائیلی خرماکلا در حوزه اقتصادمقاومتی را شایسته تقدیر دانست و گفت: این اقدامات علاوه برتحقق منویات رهبری نوعی احیای کارد اقتصادی مسجد است.

حجت الاسلام محمدی لائینی تصریح کرد: امیدواریم که نتایج خوب و مثبت آن را در آینده‌های نه چندان دور شاهد باشیم، این نهاد مقدس در توسعه و تقویت اقتصاد مقاومتی و جهش تولید نقش مثبتی دارد.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: این طرح در خرماکلا نمونه‌ای از مشارکت مدنی همزمان ایجاد ۱۴ هزار اشتغال با حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال هزینه مایه خوشحالی است امیدواریم نهادهای مختلف با تصمیمات جهادی مملکت را به افقی روشن برسانند.

وی در پایان از سخنانش به اقدامات اثربخش پزشکان و دانشمندان ایرانی در حوزه تولید واکسن کرونا اشاره کرد و افزود: خوشحال هستیم از اینکه نخستین فاز تست انسانی واکسینه کرونا از طریق مراکز دانش بنیان ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) آغاز به‌کار کرد.

*تلاش داریم تا نوروز۱۴۰۰گلخانه های خرماکلا به ۲۰۰واحد برسد

«ولی الله نادعلیزاده» نیز در ادامه این مراسم بیان کرد: آنچه که در روستای خرماکلا اتفاق افتاد از سال ۹۶ تا به الان این است که به توجیه اقتصادی و بهره‌وری در مترمربع توجه می‌شود.

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری شهید گرائیلی مسجد النبی(ص) خرماکلا قائم شهر افزود: یک باغ مرکبات ایده‌آل در مازندران می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد ولی درآمد در گلخانه هم توجیه اقتصادی دارد، در این خصوص ما طرح هر خانه یک گلخانه را ارائه کردیم.

نادعلیزاده تصریح کرد: تاکنون بیش از ۴۰ واحد آغاز به کار کردند، تا قبل از نوروز۱۴۰۰ حدود ۱۰۰ واحد گلخانه احداث خواهد شد و برای ۱۰۰ واحد دیگر برنامه‌ریزی داریم.

این  فعال مسجدی ادامه داد: با تسریع در صدور پروانه بهره‌برداری با انتقال کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید در این روستا تصمیمات خوبی گرفته شده و کمتر از یک هفته ۲۱۰ پروانه صادر و تحویل متقاضیان و جوانان کشاورز شد، برای تعلق تسهیلات قرض الحسنه هم برنامه داریم.

وی اضافه کرد: بانک کارآفرین، سینا، پارسیان و توسعه تعاون اقدامات مهمی در زمینه پرداخت تسهیلات به این بحث انجام دادند، با آموزش تسهیل‌گری و هدایت کار را اجرا خواهیم کرد.

«محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی امروز(۲دی) ۱۰۰واحد گلخانه روستای خرماکلا را همزمان با بهره برداری از۲۸هزار پروژه اشتغالزایی بنیاد برکت بصورت ویدئوکنفرانس وبا گرامیداشت سیدالشهدای مدافعان حرم سردارشهید حاج «قاسم سلیمانی» افتتاح کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.